logo

Filiz, “ PKK ve FETÖ’nün kanlı kaos tezgahları, ülkemizi bölemeyecektir

Hain terör örgütünün  Diyarbakır, Van  Elazığ ve Bitlis'te peş peşe gerçekleştirdiği alçakca saldırıların ülkenin birlik ve beraberliğini hedef aldığını ifade eden AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz;“ Bu saldırılar, ülkemizin ve milletimizin terör karşısındaki duruşunu değiştirmeye muktedir olamayacaktır” dedi.

Hain terör örgütünün Diyarbakır, Van Elazığ ve Bitlis’te peş peşe gerçekleştirdiği alçakca saldırıların ülkenin birlik ve beraberliğini hedef aldığını ifade eden AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz;“ Bu saldırılar, ülkemizin ve milletimizin terör karşısındaki duruşunu değiştirmeye muktedir olamayacaktır” dedi.

Darbe girişimin de başarılı olamayanların bazı fikir ve planları devreye sokmaya çalıştıklarını PKK eliyle patlatılan bombalarla darbeyle yapamadıklarını bombalarla yapmaya çalıştıklarını belirten Başkan Filiz; “ PKK ve FETÖ’nün kanlı kaos tezgahları, ülkemizi bölemeyecektir. Biz devlet ve halk olarak el eleyiz ve bu tip terör örgütlerinin karşısındayız. Biz el ele oldukça, halkla birlikte oldukça ne tanklarla, ne bombalarla  sonuç alamayacaklar” dedi.

Başkan Filiz açıklamasında devamla şunları söyledi: “ Hain eller, Türkiye’nin kalkınmasını, büyümesini ve birliğini bozmak için çoluk çocuk, kadın erkek, genç yaşlı demeden yüreğimizi kanatıyor, canlarımıza kıyıyor. Bu sistematik saldırılar hepimizi derinden yaralamış ve üzmüştür. İnsanlarımızı, çocuklarımızı,  gençlerimizi ve de bütün yurttaşlarımızı hiçbir şekilde ayrım gözetmeksizin hedef seçen terör örgütlerinin, Ülkemizin var olan birliğini ve toprak bütünlüğüne karşı yürüttükleri bu hain saldırıları şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. Bu tür kirli emel ve oyunların bizleri hiçbir zaman birbirimizden ayırmayacağını aksine bizleri birbirimize daha da kenetleyeceği ortadadır. Karanlık odakların, eli kanlı örgüt ve teröristlerin bu kardeşliği hiçbir zaman bozmaya, topraklarımıza nefret tohumlarını ekmeye güçleri yetmeyecektir.

 

Birtakım örgütleri, belli güçlerin bir enstrüman olarak, bir araç olarak kullandığını da çok iyi biliyoruz. Halkımız basiretiyle ferasetiyle bunların önüne geçecektir inşallah. Terör; bizi birbirimizden ayırmaya çalışır, korku atmosferi oluşturmaya çalışır ve yapacağımız olumlu işleri akamete uğratmaya çalışır. Biz tam aksine daha fazla çalışacağız, daha fazla uğraşacağız. Teröre karşı bir taraftan daha kararlı bir şekilde mücadele ederken bir taraftan da kardeşliğimizi daha da pekiştireceğiz. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun, inancımız, meşrebimiz, mezhebimiz ne olursa olsun bu konuda İnşallah el ele gönül gönüle mücadelemizi devam ettireceğiz.

 

Türkiye’yi bir kez daha derin acıya boğan terörü lanetliyoruz. Onlarca vatandaşımızı aramızdan çekip alan saldırılar, halkımızın bütünlüğünü bozmaya yetmeyecek. Ne terörü yönetenler, ne de teröristler hiçbir zaman kazanamayacak. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.Milletimizin başı sağolsun.  Ülkemiz ve milletimiz her zaman olduğu gibi bu gibi badireleri Allah’ın izniyle atlatacak, terör belasının üstesinden gelecektir. Yüce Allah bütün ülkemizi, topraklarımızı ve tüm insanlarımızı korusun ve de yardımcısı olsun…”

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1659 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?