logo

Filiz, Yenikapı’dan, yeni Türkiye’ye

Necip Filiz“Pensilvanya’daki terörist başı için hala delil delil diyenler, Türk milletinin talebini 7 Ağustos’ta Yenikapı ve Tüm Türkiye’de gördü” diyen ve Fetö Haininin Türk Adaletine iadesi nin acilen olması gerektiğini ifade eden AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; “ Milletimiz Yenikapı’da hep birlikte dünyaya bir mesaj verdi. O mesaj; devletimiz milletimize aittir ve milletimiz birdir “dedi.

15 Temmuz’da darbeye karşı gösterilen duruş ve Yenikapı’daki coşkuyu görünce bir kez daha bu milletin bir evladı olmaktan gurur duyduğunu vurgulayan Başkan Filiz açıklamasında devamla şunları söyledi: “15 Temmuz gecesi demokrasi destanı yazanlar 7 Ağustos’ta yeni bir destan daha yazdı. Demokrasi ve hukuk için, istiklal ve özgürlük için devlet olarak, millet olarak, hükümet olarak ve muhalefet olarak hep oradaydık. Dünya tarihinde eşine rastlanmayan direniş ruhu bir kez daha ayağa kalktı ve mitingde 5 milyon civarında vatandaşımız darbecilere karşı çıktı. Türkiye’yi dize getirmek isteyenler millet nasıl olurmuş, bayrak ne demekmiş gördüler. Türkiye eşsiz bir toplumsal mutabakata varmıştır, başbakanımızın da belirttiği üzere bu mutabakat zeminini gözümüz gibi koruyacağız.”

Darbe öncesi yapılan başarılı işlere ve projelere kaldığı yerden devam edileceğini belirten Başkan Filiz. “ Türkiye’nin önünde açılan çok daha büyük, yeni kapılar var. Bugün Cumhurbaşkanımız geniş bir heyetle Rusya’ya bir ziyaret gerçekleştiriyor. Enerji, ulaşım, tarım, turizm gibi birçok alanda görüşmeler yapılacak ve  bölgesel sorunlar çok daha dikkatli bir şekilde ele alınacak” dedi.

Bugün grup toplantısında Başbakanımız Sayın Binali Yıldırımın verdiği müjdelere de değinen Başkan Filiz devamla şunları söyledi: “Milli Eğitim Bakanlığımız yeni öğretim yılı için 15 bin sözleşmeli öğretmen alacak. İçişleri Bakanlığımız da 10 bin polis alacak. Vatanımızı, milletimizi seven gençlerimize polisliğe, bu şerefli mesleğe girmeleri için bir fırsat. Hükümetimiz Kredi ödemelerinde zorluk çeken 1268 kooperatifin 33427 ortağının 640 milyon değerindeki borcunu 5 yıl vadeye yaydı. Afetlerden etkilenen çiftçilerimizin, üreticilerimizin Ziraat Bankası’na ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarını 1 yıl erteledi. Yeni yasa teklifi gönderildi. Taşınır Mallar Rehin Kanunuyla, taşınır mallar da artık teminat olarak gösterilebilecek.”

Etiketler: » » »
Share
1498 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?