logo

Filiz:”İstikbalimiz, istiklal şuuruyla yetişen gençlerimize emanettir”

 

” Bir milletin sahip olduğu en büyük gücün, topu tüfeği değil, imanlı-inançlı gençliği olduğunu belirten AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; “Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin istikbali, istiklal şuuruyla yetişen gençlerimize emanettir” dedi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayan Başkan Filiz mesajında devamla şu sözlere yer verdi:

“19 Mayıs; milletimizin kutlu bir silkinişi, destansı bir uyanışı, istiklal uğruna her şeyi göze aldığını ispatlayan muazzam bir dirilişi olarak tarihe mühür vurmuştur.

 

Türk milletinin ortak çatı altında buluşarak akıl, duygu, sağduyu, vizyon ve fedakarlık eşliğinde istikbaline sahip çıkışının tarihe mal olmuş milliyetçi kararlılığıdır. En menfi şartlar altında dahi çıkış yolunu bulabildiğinin güzel bir örneğidir.

 

Şehit kanlarıyla sulanmış toprağımız yabancı postallara, şehirlerimiz enkaza, geleceğimiz mandacılara, sınırlarımız açgözlülere, hayallerimiz çıkarcılara, kaynaklarımız fırsatçılara teslim edilmemiştir.

 

Bu aziz millet; Tam bağımsız Türkiye idealine ulaşmak için Samsun’da başlayan ve her millete örnek olabilecek onurlu bir milli kurtuluş mücadelesiyle, tarihin planlanan akışını tam anlamıyla bozmuştur.

 

Bundan 98 yıl önce her türlü imkansızlığa, yokluğa rağmen büyük bir milli mücadele gerçekleştirilmiştir. Yeterli silahımız yoktu. Ancak vatan toprağı için canını vermeye hazır imanlı ve inançlı bir gençliğimiz vardı.

Milletimizin en büyük gücünün inançlı bir nesil olduğunu bilen dış güçler, gençliğimizi hedef almaktadır. Gençliğimizi ahlaki ve manevi tahribata maruz bırakmaya çalışmaktadır.

 

Milletimizin ve devletimizin yıkılıp parçalanmasını isteyen şer odakların bugün de süren sinsi ve kirli oyunlarını bozmak, 19 Mayıs’ta Samsun’dan başlayarak verilen şanlı mücadelenin ruhunu her daim hafızalarımızda taze tutmakla mümkün olacaktır

Share
604 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?