logo

Gayeleri Türk vatanını parçalamaktır

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Kayseri mitinginde vatandaşlara seslendi.

16 Nisan Anayasa Referandumuna giden süreçte, güçlü bir eveti müjdeleyen bu toplantıya katılan herkesi kutladığını söyledi.

Devletin darda olduğu zamanlarda Kayserililerin görevden kaçmadığını belirten Bahçeli, “Vatan ve bayrak saldırıya uğruyorsa Kayserili cesaretle ileri atılmıştır. Türkiye ne zaman tehdit altına girdiyse Kayseri milli tavrını ve tercihini anında göstermiştir. Yine ülkemiz sıkıntıdadır. Yine milletimiz tahrik ve tahrip edilmek istenmektedir. Kayseri’ye bir kez daha iş düşmektedir.”dedi.
Dört bir koldan Türkiye’nin üzerine gelindiğini. Türkiye’nin tarihi yürüyüşünü engellemeye çalıştıklarını belirten Devlet Bahçeli; Terör örgütleri vatan evlatlarının kanını döküyor, milleti can evinden vuruyor. Küresel vahşi projeler Türkiye’yi kapana kıstırmak için seferber ediliyor. 22 Martta Hatay’ın Bükülmez Karakolu’na sınır ötesindeki YPG bölgesinden açılan ateş sonucunda bir askerimiz şehit oldu. Aynı gün, Hakkari Çukurca’da YPG’nin diğer ismi olan PKK’nın saldırısı sonucunda iki askerimiz şehit düşerken, üçü de yaralandı. Ne acı verici bir tablodur ki, 20 Temmuz 2015’den bu tarafa bin 143 evladımız terörizmin menfur saldırıları neticesinde şehadet şerbetinden içmiştir. Yalnızca 15 Temmuz FETÖ işgal teşebbüsünde 248 kardeşimiz şehit, 2 bin 193 kardeşimizde yaralanmıştır.Kayseri’den aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılara şifalar diliyorum. Diyorum ki, şehitler ölmez vatan bölünmez. Şehitler ölmez bayrak inmez. Şehitler ölmez ezan susmaz, milli namus lekelenemez. Toprağın koynuna kefensiz giren kahramanlarımızın kanı yerde kalmayacak, geride bıraktıkları yalnız bırakılmayacaktır.” dedi.
Ne kadar Türk ve Türkiye düşmanı varsa sözde demokrasi ve özgürlük garantörlerinin güvencesi altında olduğunu ifade eden Bahçeli; “PYD-YPG’nin sınırlarımızın dibinde hunhar şekilde pusuya yatması dünyanın gözü önünde cereyan etmektedir. PKK, Avrupa’nın göz bebeği, kiralık tetikçisidir. IŞİD sözde düşmanı, özde dostudur. FETÖ ve DHKP-C Avrupa ve ABD’nin baş tacı, korumaları altındadır. Şu alçaklığa bakınız ki, YPG Türkiye’ye silah doğrulturken, ABD ve Rusya destek vermektedir. PKK kahpece eylem yaparken, ABD tarafından silahlandırılıp, Avrupa’nın takdirini almaktadır. Göz göre göre, ABD’lilerden sonra Rus asker ve generalleri de kamuflajlarına YPG arması takıp terörizme kol kanat germektedir. 22 Martta ABD, YPG’li teröristleri Rakka’nın çevresine paraşütle indirmiş, adeta Türkiye’ye yeniden çalım atmıştır. Nevruz Bayramı’nda Rus askerleri, Halep’te PKK-YPG’li alçaklarla yan yana poz verip halay çekmişlerdir. Bakan ve milletvekillerimiz Hollanda ve Almanya’dan ahlaksızca tecrit edilirken teröristlere buyur edilmiş, gösteri yapmalarının önü açılmıştır. Türk Hava Yollarının başarısını kıskananlar karalama kampanyasına başlamışlardır. ABD; aralarında Türkiye’nin de bulunduğu sekiz ülkeden yapılacak direkt uçuşlara elektronik cihaz yasağı getirecek kadar şuur ve adalet kaybına uğramıştır. 22 Martta 5 kişinin ölümüne neden olan bir terör saldırısıyla sallanan İngiltere’nin de bu çerçevede Türkiye’den yapılacak uçuşlara sınırlama getirme hazırlığında olduğu iddiaları gündemdedir. Neymiş, güçlü terör tehditlerinin ticari uçaklara sızma tehlikesi varmış.” dedi.
ABD’nin dürüst olmadığını ifade eden Devlet Bahçeli; “ABD hakikaten de terörden rahatsızsa kendini kainat imamı gören imansızı Türk adaletine teslim edecek yürekliliği ve hukuki sorumluluğu ne zaman gösterecektir? ABD dürüst olmalı, Türkiye’nin klasörler dolusu belge ve delillerini hasıraltı etmemeli, 15 Temmuz felaketinin müsebbiplerini adaletin önüne çıkarmaktan kaçmamalıdır. Çok şükür Türk uçaklarından terörist sızma olmaz, buna da izin verilmez. ABD aynaya baksın, hoca görünümlü vandal ve barbar dostuna dikkat etsin. ABD’ye sızan zaten sızmış, işe çoktan koyulmuştur.” diye belirtti.

 

MHP Lideri Bahçeli, Türkiye’nin terörden çok çektiğini, Türk milleti terörizmin kanlı ve dehşet saçan eylemlerinden çok muztarip olduğunu kaydederek; “Hiç kimse bize akıl vermeye kalkışmamalıdır. Biz ABD’nin Ortadoğu’da ne yaptığını biliyoruz. Biz Rusya’nın asırlardır içten içe taşıdığı niyet ve karanlık hedeflerinin de farkındayız. Lafa gelince terörü kınayan, uygulamaya gelince ortak ve destek olan batılı zihniyeti de Kayseri’den telin ediyoruz. Haçlı operasyonları hala sürmektedir ve bu acı verici bir gerçektir. Gaye Türkiye’yi yıkmaktır. Gaye Türk vatanını parçalamak, Türkleri Anadolu’dan çıkarmaktır. Bu rezil oyunlara Türk milleti dün direndi, yine direnecektir. Bu amansız düşmanlıkları Türk milleti dün elinin tersiyle itti, yine itecektir. Biz biriz, beraberiz, sonsuza kadar bağımsız yaşayacağız. Buna hiçbir çıldırmış engel olmayacaktır. Vatan Türk’tür, millet Türk’tür, devlet Türk’tür.”dedi.

Bahçeli; “Bu nedenle 16 Nisan’da Evet diyoruz.” diyerek şöyle devam etti:

“Evet diyecek, mahkemelerin tarafsızlığını sağlayacağız.

Evet diyecek, 18 yaşındaki gençlerimizin önünü açacağız.

Evet diyecek, büyüyen ve nüfusu artan Türkiye’nin 600’e çıkan milletvekili sayısını destekleyeceğiz.

Evet diyecek, TBMM seçim dönemi ile Cumhurbaşkanı seçim dönemini beş yılda bir ve aynı günde yapacağız.

Evet diyecek, Gazi Meclisimizin yasama yetkisini güvenceye alacak, daha da etkinleştireceğiz.

Evet diyecek, Meclisimizin denetim fonksiyonlarını güçlendireceğiz.

Evet diyecek, devlet yönetimindeki fiili zorlama ve açmazı bitirecek, siyaseti toplum sözleşmesinin sınırlarına çekeceğiz.

Evet diyecek, yasama, yürütme ve yargı arasındaki hatları kalın olarak çizeceğiz.

Evet diyecek, ilk kez Cumhurbaşkanı’na cezai sorumluluk getireceğiz.

Evet diyecek, yürütmeyi tek elde toplayıp devletteki karmaşa ve kafa karışıklığını sonlandıracağız.

Her evet milletin istiklaline, devletin istikbaline, bayrağın iffetine, vatanın izzetine duadır ve yeminimizdir.

Her evet bekamızın hisarlarına koyulmuş bir tuğla olup bizim için yemindir.

 

Share
696 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?