logo

Gayemiz çocuklar için daha müreffeh bir dünya inşa etmektir

 

Çocukların gülen yüzlerinin, gözlerindeki ışığın, umutları ve hayallerinin kendilerine güç verdiğini, amaçlarının, çocukların barış, huzur ve kardeşlik dolu bir dünya hayallerini gerçekleştirebilmek olduğunu vurgulayan AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; “Bir milletin istiklalini ve çocuk masumiyetini biraraya getiren 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. yılını  en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Başkan Filiz , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“ Dönemin küresel güçlerinin paylaşmayı umdukları bir imparatorluktan,  doğacak olan yeni Türk Devletinin müjdesi, bundan 97 yıl önce TBMM’nin kuruluşu ile tüm dünyaya duyurulmuştur.

Bu açıdan TBMM, yalnızca meşruiyetini ve iradesini milletten alan kurumsal bir yapı değil, aynı zamanda büyük Türk milletinin yaşama, var olma, bağımsızlık ve özgürlük coşkusunun temsil edildiği milli ruhun ifadesidir.

Milli iradenin tecelli ettiği, kuruluşunun 97. yılını kutladığımız Türkiye Büyük Millet Meclisi, demokrasimizin, milli devletimizin ve geleceğimizin de en büyük güvencesidir. Bu güvencenin toplumsal dayanağı ise pırıl pırıl çocuklarımızdır.

Türk çocuklarına armağan edilen bu bayram, çağdaş yorumuyla dünya çocukları arasında da sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesi ve bütün insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına Türkiye merkezli bir katkıda bulunmaktadır.

Bazı çocuklar bu bayramı neşe içinde kutlarken, Türkiye olarak biz her ne kadar ülkemize sığınan kardeşlerimizi bağrımıza bassak da; bugün Suriye’de, Irak’ta terörün yetim bıraktığı, Afrika’da açlıkla mücadele eden çocuklar , Batılı emperyalist ülkelerin merhametsizliğine terk edilmiş durumdadır. Gayemiz kendimizden önce çocuklar için daha müreffeh bir dünya inşa etmektir.

Bizim çocuklara verdiğimiz değer Peygamber Efendimiz’in örnek ahlakından gelmektedir.

Sevgili Peygamberimiz, Hz Muhammed (sav) sokak ve çarşılarda karşılaştığı çocuklara selam verir , saçlarını okşar ve onlara ikrâmda bulunurdu. Çocuklara karşı çocuk gibi davranır, onların dünyalarına girebilmeyi en iyi O başarırdı .

Kalbinin katılığından şikayetçi olan birine

“Yetimin başını okşamayı, onları sevmeyi ve onlara ikram etmeyi” öğütlemiştir.

Bu inanç ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere,  bizlere bağımsız ve hür bir ülke bırakan Birinci Meclisimizin cesur ve fedakâr üyelerini saygı ve şükranla anıyorum. İstiklâl mücadelesinde özveriyle görev almış Anadolu’nun her bir evladına rahmet diliyorum.

Bu anlamlı günde coşkumuz ve neşemizi artıran değerli çocuklarımızın ve tüm milletimizin bayramlarını en samimi duygularla kutluyorum.”

Share
564 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?