logo

GENÇ VEKİLLER ERKEN EMEKLİ OLMAYACAK

 

 

Ekonomi Bakanlığı, Çal, Bekilli, Baklan ve Çivril ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Çivril Meydanı’nda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlattan, Bakan Zeybekci, “18 yaşında milletvekili seçilen gençlerin, erken yaşta emekli olacağı söyleminin yalan olduğunu” belirtti.

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci; Çal, Bekilli, Baklan ve Çivril ilçelerinde vatandaşlar ile bir araya geldi. Bakan Zeybekci’ye, Ekonomi Bakanı Yardımcı ve eski Ak Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel ve Ak Parti İl Başkanı Necip Filiz’de eşlik etti.

 

Çivril İlçesinden düzenlenen halk buluşmasından ilk olarak, Çivril Beldiye Başkanı Gürcan Güven konuştu. Güven; Bakan Zeybekci’ye, Çivril İlçesi’nde yapılan yatırımlardan dolayı teşekkür etti.

 

Ak Parti İl Başkanı Necip Filiz ise Çivrillileri 24 Mart’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı halk buluşmasına davet etti. Filiz, “24 Mart’ta tüm ilçeler boşalacak, Denizlililer o gün Cumhurbaşkanımızı karşılayacak. Çivrilliler de o gün orada olacağına inanıyorum” dedi

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ise referandum sürecinde muhalefetin yaptığı eleştirilere sert sözlerle cevap verdi. Muhalefetin “18 yaşında milletvekili olan kişilerin iki yıl sonra emekli olacak” söylemine yanıt veren Bakan Zeybekci, “18 madde ile ilgili başka söyleyecek bir şeyleri olmadığı için yalan söylüyorlar. 18 yaşında milletvekili olup iki yıl görev yaptıktan sonra, emekli olmak söz konusu değil. 18 yaşında milletvekili olan bir kişi, vekillik süresi bittikten sonra hemen emekli olmayacak. 65 yaşına geldiğimde emekliliğe hak kazanacak” dedi.

Share
530 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?