logo

Heimtextil 2020’ye 71 firma ile katılan Denizli fuara damga vurdu.

 

Dünyanın en büyük ev tekstil fuarı konumunda olan Heimtextil Fuarı, 7 Ocak itibariyle kapılarını dünyaya açtı. Almanya’nın Frankfurt kentindeki Messe Frankfurt’ta misafirlerini ağırlayan Heimtextil 2020’ye Türkiye’den yaklaşık 280 tekstil firması katıldı. Tekstilin başkenti Denizli’den 71 firma fuara katılarak, stant açtı. Her 4 Türk firmasından birinin Denizlili olduğu fuarda adeta Denizli rüzgarı esiyor. AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan ve AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Almanya’ya giderek Denizli firmalarını ziyaret etti.

Heimtexstil 2020 Fuarı’na Denizli’den katılan ve stant açan firmalarımızı ziyaret etmek üzere Almanya’da olduğunu belirten Milletvekili Şahin Tin; “Dünyaya kapılarını açan Heimtextil 2020 Fuarı’nda ev tekstili alanındaki yenilikler, yeni trendler ve sezonun dikkat çekici ürünleri sergileniyor. Denizli firmalarımızın geliştirdiği birbirinden güzel ve farklı ürünleri burada görmek bizlerin göğsünü kabartıyor ve gururlandırıyor. Yepyeni ürünlerini önceki fuarlarda bağlantı kurdukları müşteriler ve yeni müşterileriyle buluşturan sektörün öncüsü iş insanlarımızın dünyanın dört bir yanına açılan ticaret kapılarının ev tekstil sektörü için son derece ümit vaat ettiğini görmek bizi heyecanlandırıyor. Küresel ticarette yaşanan gerilimlere rağmen iş insanlarımızın sektörünü geliştirmek ve yeni pazarlarda yeni müşteriler bulmak için sarf ettiği efor verdiği emek, ülkemiz ticaretinin dinamiklerini harekete geçirmekte dünya ticaretindeki konumumuzu daha iyi noktalara taşımaktadır” dedi.

Milletvekili Şahin Tin devamla şunları söyledi: “Ticari gerilimlerin her geçen gün daha da arttığı, küresel daralmanın ve ticari savaşların daha da yoğunlaştığı günümüzde büyüme trendini korumak ve dünya ekonomisinde kalıcı bir iz bırakmak elbette kolay değil. Bizler bu süreçlerde iş insanlarımıza daha da güçlü destek olacağız. Ülkeler arası ticarette her gün yeni kararlar alınıyor, çok sayıda ülke karşılıklı sınırlamalar ortaya koyuyor. Biz de Türkiye olarak çeşitli ülkelerle ticaretin kolaylaştırıcı adımlarını atıyor, önlemler alıyor, ciddi kararlara imza atıyoruz. Daha güçlü yolumuza devam ediyoruz. Heimtextil 2020 fuarının ilk gününde Denizlili firmalarımızın fuara damgasını vurduğunu görmek son derece sevindirici. Denizli’den fuara katılan firmalarımızı tek tek ziyaretimizde beklentilerinin yüksek olduğunu gördük. Umarım beklentilerine ulaşırlar yeni pazarlara kavuşurlar. Fuar alanında ilk gün yaptığımız ziyaretlerde Denizli’mizin tekstilde dünya markası olduğuna bir kez daha tanıklık ettik. Bu değerimizi yaşatmak ve daha iyi noktalara taşımak için sanayicilerimizle birlikte yürümeye kararlıyız. Her platformda iş insanlarımızın yanında olacağız.

Share
227 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?