logo

‘Her Sınıfın Bir Şehidi Var’ projesi

 

Özkan Dağlıca Şehitlerini Anma Programında Konuştu

AK Parti MKYK Üyesi, Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, 21 Ekim 2007 tarihinde Hakkari Dağlıca’da yaşanan terör olayında şehit olan Yavuz Öztürk ve Selçuk Gürdal’ın şehadetlerinin onuncu yılı münasebetiyle Dinar Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen anma programına katıldı.

‘Her Sınıfın Bir Şehidi Var’ projesiyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Dinar Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından organize edilen Dağlıca Şehitlerini Anma Programına AK Parti MKYK Üyesi, Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, İlçe Kaymakamı, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı, Şehit aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda konuşma yapan AK Parti MKYK Üyesi, Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, “Milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize kast eden saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Şehitlerimizin, gazilerimizin emaneti Türkiye’mizi daha da güçlü kılmak için koşar adımlarla çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü bizler, ecdadımızdan miras kalan hasletlere sahip çıkmanın, birlik ve beraberliğimize yönelen tehditlere karşı mücadele etmenin, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için çalışmanın, şehitlerimize ve gazilerimize vefa borcumuzun da gereği olduğuna inanıyoruz. Bu topraklarda yaşamanın bedeli neyse öderiz. Gerektiğinde de şehit olmaya hazırız.” dedi.

Dağlıca’daki menfur saldırıyı bir kez daha lanetleyan Özkan, “Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, milletimize tekrardan başsağlığı diliyorum.” sözleriyle konuşmasını tamamladı. Konuşmaların ardından şehit aileleriyle sohbet eden Özkan, ‘Her Sınıfın Bir Şehidi Var’ projesi kapsamında hazırlanan sınıfları gezerek, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Share
410 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?