logo

HÜKÜMETSİZ GÜNLER TARİH OLACAK

 AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Honaz ilçe merkezinde vatandaşlarla biraraya gelerek cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlattı. Şahin Tin; “Milletimiz referandumda ‘evet’ oyu vererek yeni bir tarih yazacak ve bir daha Türkiye hükümetsiz günler yaşamayacak” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Honaz ilçesinde vatandaşlarla buluştu. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlattığı ziyarette Milletvekili Şahin Tin’e Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, Honaz İlçe Başkanı Zekeriya Akan ve teşkilat mensupları eşlik etti. Halk oylamasıyla milletin huzuruna getirilen Anayasa değişiklik paketinde yer alan maddeleri anlatan Milletvekili Şahin Tin, “Türkiye’ye büyük sancılı günler yaşatan hükümetsiz günler bir daha yaşanmayacak” dedi. Milletvekili Şahin Tin; “Parlamenter sistemde hükümetin göreve başlaması için Meclis’ten güvenoyu alması gerekiyor. Şayet hükümet Meclis’ten güvenoyu alamaz ise hükümet kurulamıyor. Bu durum çoğu zaman yönetim boşluğuna ve siyasi krizlere yol açıyor. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle beraber ülkede artık yönetim boşluğu oluşmayacak. Çünkü Cumhurbaşkanı seçildiği an hemen hükümeti kurup hemen icraatlarına başlayabilecek. Doğrudan halk tarafından seçilen yürütmenin başındaki Cumhurbaşkanı göreve seçimle gelip görevden yine seçimle gidecek. Yani hükümetleri artık millet sandıkta kuracak. Böylece siyasi ve ekonomik istikrarın kaynağı millet olacak. İşte bu nedenle 16 Nisan tarihinde yapılacak olan referandumun büyük önemi var. Türkiye’nin, önümüzdeki süreçte bir daha hükümetsiz günler yaşamaması için hep birlikte millet olarak referandumda ‘evet’ diyeceğiz ve yönetim sistemimizde yeni bir sayfa açacağız” dedi.

 

MİLLET SANDIKTA HESABINI SORACAK

 

Milletvekili Şahin Tin, konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz ile ilgili ‘kontrollü darbe girişimi” sözlerini de sert bir dille eleştirerek; “Bu sözler bir ana muhalefet partisi genel başkanına yakışan sözler değil. Bu sözler canlarını seve seve bu topraklara feda eden şehitlerimize ve gazilerimize büyük bir hakaret, yakınlarını ise yaralayan ifadelerdir, asla kabul edilemez. Milletimizin tarandığı, insanların tankların altında ezildiği, milli iradenin temsil makamı olan Meclisin bombalandığı 15 Temmuz darbe girişimine böyle kendini bilmez sözlerle yaklaşmak milletimize ihanettir. Millet bunun hesabını ‘evet’ diyerek 16 Nisan’da sandıkta mutlaka soracaktır” dedi.

 

BAŞBUĞ İLE AYNI ÇATI ALTINDA YÜRÜDÜK

 

Milletvekili Şahin Tin, konuşmasının sonunda, Milliyetçi Hareket Partisi Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in vefatının yıldönümünde rahmet ve minnetle andığını söyledi. Milletvekili Şahin Tin; “Merhum Başbuğ’un özü de sözü de birdi. Vatanın birliğine kastedenlere karşı net ve sertti. Devletin bekası için ömrünü inandığı davasına adadı. Onun için en önemli varlığı memleketi ve milletiydi. Türkiye’nin karanlık günlerini aydınlığa taşımak için gece gündüz demedi çok mücadeleler verdi. Ülke meselesi söz konusu olduğunda topluma verdiği her mesajında birlikten ve beraberlikten dem vurdu. Vakti zamanında kendisiyle aynı çatı altında milli bir yürüyüş sergilediğim Merhum Başbuğ Alpaslan Türkeş’in ifade ettiği gibi  ‘Bizim siyasetten muradımız, milletimize hizmet ve Allah’ın rızasını kazanmak’tan ibarettir. Biz bu ülkü ile bugün bu mücadelenin içerisinde yer alıyor ve güçlü geleceğin inşasında ‘evet’ bende varım diyoruz. Bu düşüncelerle Türk islam birliğinin savunucusu, büyük dava adamı Merhum başbuğ Alpaslan Türkeş’i vefatının 20’nci sene-i devriyesinde rahmetle, özlemle ve minnetle anıyorum” dedi.

Share
505 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?