logo

İBB’nin Cristiano Ronaldo paylaşımına tepki yağdı!

 

Ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo’nun uçakta Dr. Lair Ribeiro’nun O Poder da Comunicação kitabını okuduğu fotoğrafa fotoşop yapılıp futbolcunun İBB Kültür A.Ş. yayını olan Hatıratlarla Karşılaştırmalı Nutuk kitabını okuyor gibi gösterildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin resmi Twitter hesabından yapılan Cristiano Ronaldo paylaşımına tepki yağdı.

İBB’nin Cristiano Ronaldo paylaşımına tepki yağdı! Hizmet yok goygoy çok

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yönetimi kurumsal sosyal medya hesabından dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo’nun uçak içerisinde İBB iştiraki Kültür A.Ş. tarafından yayına hazırlanan ‘Hatıralarla Karşılaştırmalı Nutuk’ kitabını okuduğuna dair bir fotoğraf paylaşması tartışılmaya devam ediyor.

“ERZURUMLU TEYO PEHLİVANA RAHMET OKUTTURUYOR”
Yavuz Selim Tuncer, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu eleştirerek, “Sizin bu sosyal medya anlayışınız Erzurumlu Teyo pehlivana rahmet okutturuyor. Bu nedir böyle? Koskoca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hesabını ne hale getirdiniz?” diye sordu.

“GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’E VE BÜYÜK TÜRK MİLLETİNE HAKARET ETTİNİZ”
Volkan Yılmaz da; Nutuk’u şakaya ve tiye ana fikir ve özne olarak kattıkları için İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetimini kınadı ve “Kuva-i Milliye’ye, İstiklal Savaşı’nın kahraman askerlerine ve şehitlerine, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve büyük Türk milletine hakaret ettiniz. Bu en basit ifadeyle hayasızlıktır” dedi.

İBB Meclisinin kasım ayı toplantılarının 5. birleşimi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığında Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıda; Cristiano Ronaldo’nun uçak içerisinde İBB iştiraki Kültür A.Ş. tarafından yayına hazırlanan ‘Hatıralarla Karşılaştırmalı Nutuk’ kitabını okuduğuna dair bir fotoğraf paylaşması gündeme geldi.

TUNCER: “KOSKOCA İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN HESABINI NE HALE GETİRDİNİZ?”

Yavuz Selim Tuncer, şunları söyledi:

“Dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo atmış olduğu bir tweette elinde bir kitap ve ‘Okuma zamanı’ diye yazıyor. Aynı Ronaldo, ne hikmetse İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin resmi sosyal medya hesabından ne diyor biliyor musunuz? Şu aslı, şu da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çakma ve yalan haberi:

(Cristiano Ronaldo) Burada da şunu söylüyor: ‘Yakın tarihte Anadolu’nun dört bir yanındaki kütüphanelere yüz binlerce kitap gönderdik. Elbette yeni basımını yaptığımız, özel hazırlanmış ‘Hatıratlarla Karşılaştırmalı Nutuk’ eserini de yanına ekledik. Fakat bu kadarını biz de beklemiyorduk.’

VOLKAN YILMAZ, EKREM İMAMOĞLU’NU ELEŞTİRDİ
Silivri Belediye Başkanı ve MHP Grup Başkanvekili Volkan Yılmaz, şunları söyledi:

“Yavuz Selim (Tuncer) kardeşimin az önce gündeme taşıdığı esasında benim de sosyal medyada zaman zaman gördüğüm ama ‘Bu gerçek olamaz’ diye üzerinde durmadığım bir konu. Gerçekten üzüldüm.”

“Yavuz Selim (Tuncer) bey, Cristiano Ronaldo’nun bir paylaşımını gösterdi. Ben onun gerçek olmadığını, yani bir feyk hesap tarafından yapıldığını düşünürken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden gerçekten paylaşıldığını duydum.”

“İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YÖNETİMİNİ KINIYORUM..”
“Ekrem (İmamoğlu) bey şunu deseydi, ‘Ben Cristiano Ronaldo’nun bu paylaşımını yaptık fakat kendini bilmez bir sosyal medya uzmanı veya bir arkadaşım bunu yapmış ve Cristiano Ronaldo’nun Nutuk okuduğu paylaşımı yapmış’ deseydi biraz üzülürdüm ama Cristiano Ronaldo’nun elindeki kitabı okuyamayacağı, Nutuk kitabını okuması mümkün olamayacağını, Nutuk’u bu şakaya ve bu tiye ana fikir ve özne olarak kattıkları için İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetimini kınıyorum..”

“ATATÜRK’E VE BÜYÜK TÜRK MİLLETİNE HAKARET ETTİNİZ. BU EN BASİT İFADEYLE HAYASIZLIKTIR..”
“Nutuk; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1919 yılında yaktığı bağımsızlık ateşiyle başlar. 1923’te Cumhuriyet’in kurulması ve 1927’de de Atatürk’ün inkılaplarının sona ermesiyle Nutuk son bulur. Şimdi siz bu Nutuk kitabını Cristiano Ronaldo’nun okuyamayacağı esprisiyle Kuva-i Milliye’ye, İstiklal Savaşı’nın kahraman askerlerine ve şehitlerine, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve büyük Türk milletine hakaret ettiniz. Bu en basit ifadeyle hayasızlıktır.. Keşke Cristiano Ronaldo yerine Hakan Çalhanoğlu’nu koysaydınız. Bir Türk evladını…”

Share
45 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?