logo

İl Başkanı Necip Filiz’in “Emek ve Dayanışma Günü” mesajı

 

AK Parti olarak göreve geldikleri günden bu yana işçilerin çalışma şartlarının daha da iyileştirilmesi, sosyal kazanımlarının genişletilmesi ve istihdamı teşvik edici programların hayata geçirilmesi noktasında önemli adımlar attıklarını ve her alanda güçlü bir Türkiyenin, emekçisi, üreteni, çiftçisi, sanayicisi ve iş adamları ile hep beraber el ele vererek çalışması ile mümkün olacağını vurgulayan Başkan Filiz mesajında devamla şu ifadelere yer verdi:

 

“Kendi gelenek, kültür ve medeniyetimizden aldığımız ilhamla, milletimizin bizi iktidara taşıdığı günden bu yana emekçilerimizin, tüm çalışan kesimin yanında olduk. Onların sorunlarını kendi meselemiz olarak gördük. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün, özüne ve anlamına uygun olarak, bir bayram havasında, bir şenlik ortamında kutlanmasını sağladık. Malum salgın sebebiyle bu ve benzeri günleri bu sene evlerimizde ve biraz buruk kutluyoruz. Ama şunu unutmasınlar ki; Her türlü şartta emek veren işçi kardeşlerimizin sadece yılın belli bir gününde değil, her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek isterim.
Tüm dünyayı etkileyen ve pek çok ülkede ekonomik ve sosyal sorunları beraberinde getiren koronavirüs salgını ile her alanda üretimin, çalışanın önemi daha iyi anlaşılmıştır. Ülke olarak bu süreçte Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü koordinasyonunda devletimizin ilgili tüm kurumları üreticilerimizi korumak, üretimin aksamaması ve istihdam kaybının önüne geçilmesi için gerekli önlemleri almış ve başarılı bir yönetim ortaya koymaktadır.

 

Çalışan kesimi korumak amacıyla 3 ay süreyle işten çıkarmaların yasaklanması, işsizlik ödeneği, kısa çalışma ödeneği gibi destekler ile bu dönemde çalışan kesimin yanında olduk. Kovid-19 sonrası alınan tedbirler ve her alanda emek verenlerin çabalarıyla ülkemiz büyümeye devam edecektir. Diğer alanlarda olduğu gibi çalışma hayatında da en ileri standartlara ulaşmak için son yıllarda önemli adımlar atan Türkiye, önümüzdeki dönemde de ihtiyaç duyulan reformları kararlılıkla hayata geçirecektir.

 

Her zaman çalışanların emeklerinin tam karşılığını almalarına, çalışma şartlarının iyileştirilmesine, hak ettikleri yaşam standardına kavuşmalarına büyük önem verdik. Emeğiyle, alın teriyle, üretimiyle ülke için değer üreten bütün çalışanlarımızın çalışma hayatımızdaki ve endüstriyel ilişkilerimizdeki sorunlarının asgariye indirilmesi için ihtiyaç duyulan adımları atmaya devam edeceğiz. Çünkü alın teriyle helal kazancının arayışında, çabasında olan milyonlarca çalışanımız bizim için paha biçilemez bir özelliktedir.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizi 2023 hedeflerine taşıyacak, başta üretim olmak üzere tüm sektörlerde çalışan işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyor, Cenab-ı Allah’tan aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluk içinde geçirecekleri bir ömür temenni ediyorum”

Share
190 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?