logo

İl Başkanı Necip Filiz’in Kurban Bayramı Mesajı

 

 

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz Kurban Bayramı sebebiyle bir mesaj yayımladı:

Mesajında ; İnsanlığa ve mukaddesata olan sorumlulukların hatırlanması gereken mana yüklü bu günlerin önemini vurgulayan AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; “Paylaşmanın fazileti, yardımlaşmanın güzelliği, zorda ve darda kalanlara el uzatmanın ahlaki mükellefiyeti bayramın gerçek anlam ve mesajında saklıdır.Milletimizin ve tüm İslam aleminin “Kurban Bayramı”nı tebrik ediyorum” dedi.

Bayramların dayanışma ve paylaşım ruhuyla kardeşliğin güçlendirildiği mübarek zamanlar olduğunu anımsatan Başkan Filiz, kalbi kırık bir insana ulaşmanın, gönül almanın, mazlum ve mağdurların yüzünü güldürmenin bayramları diğer zamanlardan farklı kılan güzellikler olduğunu belirtti.

Başkan Filiz yayımladığı yazılı mesajında devamla şu ifadelere yer verdi:

“Kurban, bize Hz. İbrahim’in itaatini, Hz. İsmail’in teslimiyetini, Hz. Hacer’in rızasını hatırlatan bir ibadettir.

“Kurban etleri ve kanları değil, sadece takvanız Allah’ın katına ulaşır.” (Hacc 22/37) diye buyrulduğu üzere; Kurban bayramı günleri temelde takva ve teslimiyet günleridir.

Kurban Bayramı’nda unutulan, yalnızlığa terk edilen yoksul ve çaresiz insanlarımıza samimiyetle dokunulmalıdır.

Sıla-i rahimde biriken özlem ateşinin söndürülmesiyle birlikte, küslük ve kırgınlıklar yerini daimi ve hasbi muhabbet ve meşverete bırakmalıdır.

Bayram vesilesiyle yarınlarımızın güvencesi çocuklarımızı sevindirmeyi de ihmal etmemeliyiz. Özellikle kimsesiz, yetim ve sokakta kalmış çocukların yüzünü güldürerek gönüllerini almalı, yakınlarını teröre kurban veren ailelerimizin yaşadığı burukluğu bayrağımızı daha yükseklere taşıyarak, teselli etmeliyiz

Özellikle bayramlara buruk giren şehitlerimizin yadigarlarını ve kahraman gazilerimizi unutmayalım, onları bu müstesna günlerde yalnız bırakmayalım, bayram sevincimizi paylaşarak kederde de sevinçte de bir olduğumuzu gösterelim.

Bayram süresince tatil, akraba ve aile ziyareti maksadıyla yollara düşen vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymalarını yeni acı ve kayıpların yaşanmaması için önemli görüyorum.

Allah’tan niyazım, kesilen kurbanların makbul ve kabul olmasıdır.

Bu duygularla, Milli ve dini hassasiyet ve hasletlerin, anlam dolu bayram günlerinin feyiz ve bereketiyle yeniden güçlenmesi temennisiyle hemşehrilerimin Mübarek Kurban Bayramını tekrar tebrik eder, Cenab-ı Mevla’dan bizleri birlik ve beraberlik içerisinde daha nice bayramlara kavuşturmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım…

Share
120 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?