logo

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

 

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Çanakkale Zaferi’nin; Yokluklar içindeki bir milletin çağın en güçlü devlet ve silahlarına karşı azim ve inançla nasıl baş edilebileceğinin kanıtı ve gerçek bir destan olduğunu söyleyen başkan Filiz; “ O gün, emperyalist güçlere karşı istiklal mücadelesi vererek Çanakkale’yi geçilmez kılan milletimiz, bugün de mazlumların son sığınağı ve bütün insani değerlerin savunulduğu son kaledir” dedi.

Çanakkale zaferimiz, dün olduğu gibi bugün de, milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz üzerine plan kuranlar için hiçbir zaman unutmamaları gereken bir derstir diyen Başkan Filiz mesajında devamla şu ifadelere yer verdi:

“Çanakkale, paylaşılmak ve tarihten silinmek istenen bir cihan imparatorluğu içinden kahraman bir milletin varlığını bütün dünyaya ispat ettiği, tarihte eşine rastlanamayacak kadar muhteşem bir milli duygu, milli inanç, istiklâl, kahramanlık ve milli şahlanışın başlangıç noktasıdır

Vatan topraklarımızı canları pahasına savunan ve “Çanakkale Geçilmez” dedirten bu millet vatanın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü söz konusu olduğunda karşısında hiçbir gücün duramayacağını tüm dünyaya göstermiştir.

Çanakkale Deniz Zaferi, büyük bir imanın, muazzam bir azmin ve sarsılmaz bir kararlılığın timsali büyük bir zaferdir. Çanakkale Savaşlarında, Anafartalar’da, Conkbayırı’nda, Kireçtepe’de, Arıburnu’nda, Seddülbahir’de Çanakkale cephesinin her noktasında eşsiz bir destan yazılmıştır. Bu destanla yaşadığımız vatan toprağı içinde kardeşliğin ve ulus olma bilincinin de tohumları atılmıştır. Bu destanı Anadolu’dan, Rumeli’den, Bağdat’tan, Şam’dan, Halep’ten, Bosna’dan, Hicaz’dan Osmanlı coğrafyasının dört bir yanından kalkıp gelen yiğitler yapmıştır. Çanakkale ruhuyla ortaya konulan bu sarsılmaz vatan sevgisi, bu millet olma bilinci en büyük zenginliğimiz, en büyük gücümüzdür. İnanıyorum ki; o yüksek ruh, o millet olma şuuru, o vatan sevgisi bu topraklar üzerinde ebediyen var olacaktır.

Çanakkale’de destanlaşan bağımsızlık, beraberlik duygusunu hiçbir zaman kaybetmeyen Türk Milleti geçmişte olduğu gibi bugün de karakterinde olan bağımsızlık duygusu ile mücadele etmekte, içte ve dışta yer alan mihraklara fırsat vermemektedir.
Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.”

Share
274 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?