logo

İl Jandarma Komutanı Cengiz Albay generalliğe yükseldi

Resmi Gazate’de yayımlanan kararname ile birlikte Denizli İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cengiz Yıldız, Antalya’ya Tuğgeneral olarak terfi ettirilip atandı. Denizli’nin yeni İl Jandarma Komutanı ise Kıdemli Albay Metin Düz oldu.

Denizli’nin Yeni İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Metin Düz Jandarma Genel Komutanlığı’nın İçişleri Bakanlığı’na bağlanmasının ardından bakanlık ilk kez jandarma generalleri ve subayları için terfi ve tayin kararnamesi hazırladı.

Jandarma Terfi ve Tayin Kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayından sonra  Resmi gazete’de yayınlandı. Jandarma subaylarının terfileri daha önce diğer askeri birliklerde olduğu gibi Ağustos ayındaki Yüksek Askeri Şura’da karara bağlanıyordu. 27 Temmuz 2016’da yayımlanan kararnameyle Jandarma Genel Komutanlığı, İçişleri Bakanlığı’na bağlanmış, jandarma generallerinin tayin ve terfilerinin de üçlü kararname ile yapılması düzenlenmişti.  Jandarma Terfi ve Tayin Kararnamesi ile Denizli’nin İl Jandarma Komutanı da değişti. Uzun süredir görevi yürüten Kıdemli Albay Cengiz Yıldız, Antalya İl Jandarma Komutanı olarak görevlendirildi ve Tuğgeneralliği terfi etti. Denizli İl Jandarma Komutanlığı’na ise Kıdemli Albay Metin Düz getirildi. Kıdemli Albay Metin Düz, Osmaniye Jandarma Komutanı olarak görev yapıyordu. İl Jandarma Komutanlığına atanan Kıdemli Albay Metin Düz’ün önümüzdeki günlerde Denizli’ye gelerek görevine başlayacağı ifade edildi.

Share
449 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?