logo

İl Koordinasyon Ve Muhtarlar İstişare Toplantısı Yapıldı

İl Koordinasyon ve Muhtarlar ile İstişare Toplantısı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin başkanlığında Pamukkale ilçesine bağlı Karahayıt Mahallesinde gerçekleşti.

Geniş katılımın olduğu toplantıya; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin yanı sıra Vali Hasan Karahan, Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Cahit Özkan, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Vali Yardımcıları, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Metin Düz, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Daire Müdürleri ve Muhtarlar katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Vali Hasan Karahan; “Sayın Bakanım; Denizli’miz  hem genel idareleri hem de yerel idareleri ile uyum içerisinde, sizlerin de sağladığı desteklerle İlimizi daha yaşanılır hale getirmek ve daha ileri bir seviyeye ulaştırmak için olanca gayretiyle çalışıyor. Bu zamana kadar çok güzel işler yapılmış inşallah birlikte daha güzel işler yapmaya devam edeceğiz. Önemli projelerimiz var. Yakından takip ettiğiniz, Denizlili vatandaşlarımızın da özlemle beklediği Şehir Hastanesi Projesi, İzmir-Aydın-Denizli Otoban Projesi ve Demiryollarının Hızlandırılması Projesi yine bunların dışında hem yerel yöneticilerimizin ve hem de genel idaremizin sağladığı desteklerle yürüttüğümüz yatırımlarımızın hepsi, ihale edilmesi gerekenlerin ihaleleri 2017 yılı sonuna yetiştirildi. İhalesi yapılanların da inşaatlarını ciddiyetle arkadaşlarımız günü gününe kontrol ederek zamanında yetiştirilmesi için gerekli çalışmaları yapmaktadırlar. Biz zaman zaman İlçe Belediye Başkanlarımızla ve muhtarlarımızla toplantılar yaptık. Ama böylesine geniş katılımlı bir toplantıyı ilk defa yapıyoruz. Ben bu toplantının şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum ”dedi.

 

İl Koordinasyon ve Muhtarlarla İstişare toplantısında konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Denizli’miz için gece gündüz hep birlikte çalışıyoruz. DSİ Denizli’nin her yerinde mühendisleri ile birlikte vatandaşlarımızı doğduğu yerde refaha ulaşsın diye koşturuyor, gerek sulama gerek gölet yapmakla ilgili Büyükşehir Belediyesi bütün çalışanları ile birlikte her köyümüze her mahallemize alt yapısıyla üst yapısıyla suyuyla, yoluyla Denizli için çalışıyor. Denizli Aydın otobanı her şeyi bitti ihale aşamasında, şehir hastanesi 1200 yataklı her şeyi bitti ihalede, Türkiye’de sadece 9 tane şehirde olan Diyanet Yüksek İhtisat Merkezinin ihalesi yapıldı. Muhteşem bir külliye şeklinde tüm müftü ve vaizlerin eğitim alacakları bir şekilde adalet parkının karşısında boş olan araziye yapılacak. İlçelerimizde sağlık ile ilgili yatırımlarımız devam ediyor. Okullarımızla, milli eğitimle ilgili bütün yatırımlarımız devam ediyor. İstihdam ile sanayi ile ilgili yatırımlarımız devam ediyor.  Çardak organize bölgesindeki arsaların Denizli Sanayi Odasına devredilmesi ve sanayicinin kullanılması ile ilgili özel Kanun çıkardık. Allahı’n izni ile gümbür gümbür yatırımların olduğunu göreceğiz. Organize sanayiye geçince sol tarafta yaklaşık olarak üç bin dönüm bir alanda Makine İhtisas Organize Bölgesi kurulumu gerçekleşti yapımı yakında başlayacak” dedi.

Türkiye’nin ekonomide gerçekleştirdiği büyümeye dikkat çekerek, yaşanan tüm olumsuz gelişmelere rağmen dünyanın parmak ısırarak izlediği başarının Türk mucizesi olduğunu ifade etti. Türkiye’nin büyümede dünyada 1 numara, yurt dışında gerçekleştirilen projelerle de dünyada 2 numara olduğunu vurgulayan Ekonomi Bakanımız Zeybekci; “370-380 milyar dolara geldi yurt dışında yaptığımız projelerle beraber. Türkiye 2017’de bir büyüme ve ihracat destanı yazdı.”dedi.

Bakan Nihat Zeybekci devamla şunları söyledi: “Ecdadın bize emanet ettiği bu kültür coğrafyasının çadır direği devletiyiz. Bütün tamamının kastı ve gözü bu çadır direğini indirmektir. Türkiye Elif gibi dimdik ayaktadır. Elif gibi dimdik ayakta oldun mu, mızrakların, kem gözlerin ve kem sözlerin hedefinde olursun . Bakın dünyanın her yerinde olduğu gibi fitne hep harekette, fitnenin bir kere pervası yoktur. Cesur olacağız arkadaşlar, çünkü hainler, bu vatana ve bayrağa kast edenler, hiçbir korkuları ve pervaları yoktur. Ellerinden gelen her yerde, buldukları her fırsatta ve imkanda ihanet etmeye devam ediyorlar ”
Dün Fransa ziyaretinde Fransız gazetecinin MİT tırları ile ilgili sorduğu soruya değinen Bakan Zeybekci, “Bakın dedim, muhtemelen birileri, birilerinin eline bir şey yazıp verecekler, bu metni de birisi okuyacak, derken dün bir hain çıktı. Dedi ki, ‘falanca tarihte Suriye’ye MİT tırlarıyla silah göndermekten pişman mısınız?’ Biz büyük bir devletiz. Biz üzerinde sorumlulukları olan, ecdadın bize emanet ettiği bu kültür coğrafyasının ‘çadır direği devletiyiz.’ Bütün tamamının kastı ve gözü bu çadır direğini indirmektir. Çünkü çadır direğini aldığınız zaman, kültür coğrafyasının tamamının çökeceğini çok iyi bilirler. Büyük devletin büyük işleri ve büyük hesapları olur. O soysuzlar, o hainler ve o aklını ile ruhunu bir yerlere peşkeş çekenler, hakim kılığında, savcı kılığında, asker, polis kılığında, Milli İstihbarat Teşkilatının tırlarını durdurup, ellerinde kameralarla, onları çekip dünyaya peşkeş çeken, dünyaya deşifre etmeye çalışan o hainler, o soysuzlardır utanması gerekenler” ifadelerini kaydetti.
Konuşmasına Kıbrıs Barış Harekatından örnekler vererek devam eden Zeybekci, “Siz zannediyor musunuz, Mehmet 1974 yılında Kıbrıs’a aslanlar gibi gitti, tabi ki aslanlar gibi gitti. Ama 15 yıl boyunca mücahitler savaştı. Sapanla mı savaştı, elinde çalı ile odunla mı savaştı, silahla savaştı. Nereden geldi onlar, bu büyük millet gönderdi. Bu büyük milletin bu büyük devleti gönderdi. Büyük millet, büyük devlet olduğun zaman bazı şeyler yaparsın. O soysuz diyor ki, teröristlere gönderdi.

 

Cumhurbaşkanımız ona, aslanlar gibi cevabını da verdi. Sen kimin ağzıyla konuşuyorsun, derken kast ettiği buydu. Zordur, Elif olmak. Zordur Elif olmak yuvarlak dünyada, dimdik Elif olmak. Türkiye dimdik, Elif gibi ayaktadır. Elif gibi dimdik ayakta oldun mu, tüm kem gözleri, kem sözlerin ve mızrakların hedefinde olursun” diye konuştu.

 

 

 

Toplantıda, İlimizdeki kamu yatırımları ve projeler masaya yatırılarak ilgili kurum amirlerince son durumları hakkında bilgi verildi.

 

Share
454 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?