logo

İmar Barışı ile ilgili başvurular 8 haziran’da başlıyor

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; “İmar barışı ile ilgili başvuruların 8 Haziran’da başlayacağını belirterek, “13 milyona yakın hanenin, iş yeri konut gibi büyük bir kitleyi ilgilendiren imarla ilgili bu sorun son yapılan düzenleme ile tamamen ortadan kalkmış olacak. ” dedi.
Bu bir milat olacağını ve bundan sonra da bu gibi teşebbüslere izin verilmeyeceğine vurgu yapan Başkan Filiz; “ Bu düzenleme ile vatandaşların yıllardan beri devam eden köklü ve kangren haline gelmiş önemli bir sorunu gündemden çıkarılmış olacaktır” dedi.
Başkan Filiz yaptığı yazılı açıklamada devamla şu ifadelere yer verdi:
” Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve bir süre önce TBMM Genel Kurulunda görüşülerek yasalaşan İmar Barışı düzenlemesinin usül ve esaslarının belirleneceği “Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine Dair Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmelik”le ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
13 milyona yakın hanenin, iş yeri, konut gibi büyük bir kitleyi ilgilendiren imarla ilgili bu soruna artık bir çizgi çekilecek ve bundan sonra da bu gibi teşebbüslere izin verilmeyecek. Başbakanımız Sayın Binali Yıldırımın’da vurguladığı üzere bu konuda duyarsız davranan yerel yöneticiler olursa, görevini layıkıyla yapmayan olursa bunlar çok ağır bedeller ödeyecek. Yasada buna imkan veren düzenlemeler yapıldı. 8 Haziran itibariyle imar barışıyla ilgili müracaatlar resmen başlıyor. Yönetmelik düzenlemesi de hazırlandı,vatandaşlarımız, gerek internet üzerinden e-devlet’ten müracatlarını yapabilecekler, tercih etmeyenler ise bulundukları şehrin, ilçenin çevre şehircilik birimlerine müracaat ederek bu işlemi yaptırabilecek.İşlemler 31 Ekim 2018’e kadar sürecek. Bu süreçte vatandaşlar İmar Barışı düzenlemesine yönelik merak ettiği soruları Çevre ve Şehircilik Bakanlığının internet sitesi, “www.csb.gov.tr” adresinden yetkililere ulaştırabilecek.”

Share
449 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?