logo

İNSANLIK TARİHİNE DAMGA VURDU

 

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin yıl dönümü vesilesiyle yayımladığı mesajında, Atatürk’ün istiklal savaşını zafere ulaştıran eşsiz bir komutan, dahi bir devlet adamı ve hayatını ülkesine adamış cesur bir eylem adamı olduğunu belirterek, “Gazi Mustafa Kemal, insanlık tarihine damga vuran istisna şahsiyetlerden birisidir” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete irtihalinin 79. sene-i devriyesi vesilesiyle yazılı mesaj yayımladı. Milletvekili Şahin Tin; “İstiklal Savaşını zafere ulaştıran eşsiz komutan, dahi bir devlet adamı ve hayatını ülkesine adamış cesur bir eylem adamı olan Gazi Mustafa Kemal’i vefatının 79. sene-i devriyesinde rahmetle anıyorum. Gazi Mustafa Kemal,  saygın bir lider ve eşsiz bir komutan olarak insanlık tarihine damga vuran istisna şahsiyetlerden birisidir. Ecdat yadigârı vatan topraklarımızın savunulmasında verdiği mücadeleyi tarif etmeye kelimeler kifayetsiz kalır. Atatürk, milletimizin istiklale kavuşma hayaline ve mücadelesine önderlik ederek zafere taşımıştır. Türkiye’nin bağımsızlık meşalesini yakan Gazi Atatürk aziz milletimizi müşterek idealler etrafında bir araya getirmeyi başarmış ve Türkiye Cumhuriyetini sağlam temeller üzerine inşa etmiştir” dedi.

 

DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

 

Atatürk’ün millet egemenliğinin her ne şartlar altında olursa olsun korunması ve savunulması gerektiğinin altını çizdiğine işaret eden Milletvekili Şahin Tin, “Atatürk’ün benim en büyük idealim dediği, Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma hayalini bugün demokratik hedefler ışığında AK Parti iktidarı olarak bir bir hayata geçiriyoruz. Özellikle son dönemde istikrarlı bir büyüme gösteren ülkemiz, hemen her alanda gücüne güç katarak Dünya’da adından söz ettirir ve parmakla gösterilir hale gelmiştir. Ülkemizin geleceğine dair koyduğumuz tüm hedefleri yakalamak için var gücümüzle çalışmak ve mücadele etmek Atatürk’ün mirasına sahip çıkmak ve onun izinden ayrılmamak anlamına gelir. Bugün ülkemizde tesis edilen milletimizin oluşturduğu gücün korunması, birlik, beraberlik ve kardeşliğin daha kuvvetli olarak yaşatılmasıyla mümkün olacaktır. Bu vesileyle ebediyete irtihalinin 79. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle yad ediyorum” dedi.

Share
377 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?