logo

İstiklal Marşı’nı kalemiyle değil; yüreğiyle yazmıştır

AK Parti İl Başkanı Necip Filiz ; Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un Ölüm Yıldönümü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı.
İstiklal Marşı’mızın ve Safahat’ın unutulmaz şairi Mehmet Akif Ersoy’un, değerlerine ve davasına sımsıkı bağlılığıyla aziz milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olduğunu vurgulayan Başkan Filiz; “ Mehmet Akif Ersoy, aziz milletimizin destan yazdığı istiklal mücadelemize tüm ruhuyla, tüm benliğiyle katılmış, sözleriyle, şiirleriyle milletimizin hislerine tercüman olmuş, en zor gününde milletimize umut aşılamıştır” dedi.

Başkan Filiz mesajında devamla şu ifadelere yer verdi:
“ Büyük bir mücadele ile kazanmış olduğumuz İstiklal Savaşımızı, muhteşem mısralarıyla ebedileştiren fikir ve edebiyat adamı Mehmet Akif Ersoy; bu toprakların ruhunu, bu milletin özünü yansıtan İstiklal Marşı’nı kalemiyle değil; yüreğiyle yazmıştır. O’nun yazdığı İstiklal Marşı, parçalanmış, darmadağın edilmiş, yok olmak üzere olan bir milletin, yeniden doğuşunun, şahlanışının destanıdır.
Arkasında bıraktığı Safahat’ıyla ve makaleleriyle, şair ve düşünür olarak yolumuzu aydınlatan Mehmet Akif Ersoy, hak ve hakikat uğruna verdiği çabayla da örnek alınacak bir mücadele ve dava adamı olmuştur. “Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.” diyerek de, istiklal mücadelesinin ve ödenen bedellerin büyüklüğünü dile getirmiştir.
Fikir, sanat ve kültür hayatımızın sembol şahsiyetlerinden olan Mehmet Akif, dün olduğu gibi günümüzde de büyük bir ilgiye, engin bir sevgiye mazhar olmaya devam etmektedir. Yaşadığı dönemde bu aziz vatanın içinde bulunduğu durumu, çekilen ıstırapları yüreğinde hisseden Mehmet Akif Ersoy, şiirleri, yazıları ve vaazlarıyla milli mücadelenin manevi ve fikri cephesini inşa ederek, milletimize moral, cesaret ve ümit aşılamış, istiklal ruhunun iliklerimize kadar işlemesini sağlamıştır. Söyledikleri ve yaşadıklarıyla bir bütünlük arz eden Mehmet Akif ERSOY, vatan millet sevgisi ve mücadele azmi ile örnek bir şahsiyet olarak gönüllerimizdeki yerini yücelterek korumaya devam edecektir.
Vefatının 81. seney-i devriyesinde istiklalimizin manzum ve sembol ismi, Yaşamı ve mücadelesiyle örnek bir kişilik olan Milli Şairimiz, Mehmet Akif Ersoy’u saygı, rahmet ve şükranla anıyorum”

Share
438 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?