logo

İstikrar İçin Esnaf ‘Evet’ Diyor

 

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, 16 Nisan’da yapılacak referandum öncesi, “Evet” için Denizlililerle buluşmaya devam ediyor.

2.Sanayi ve Kaleiçi esnafını ziyaret eden Başkan Filiz; balık pazarında tezgahın arkasına geçip balık sattı ve Demirciler Caddesi’nde Demirci Ali Usta ile ‘eğe’ salladı.

16 Nisan’da yapılacak olan halk oylaması için vatandaşları bilgilendirmek amacıyla esnaflarla görüşen Başkan Filiz, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini detaylarıyla anlattı.

Başkan Filiz, 16 Nisan’da yapılacak referandumda ‘evet’ oyu isteyerek, “Halkımızı ne kadar bilgi sahibi yaparsak, referandum sonuçlarından da o kadar evet çıkacağına inanıyorum” dedi.

Referandum öncesi sağduyu ve destek çağrısı yaparak, esnaflara süreçle ilgili detaylı bilgi veren Filiz,” Güçlü bir Türkiye için yeni sistem oldukça önemli bir yere sahip. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye’nin geleceği açısından da çok önemlidir. İnanıyorum ki vatandaşlarımız en doğru kararı verecektir “dedi.

Esnaf ziyaretlerinde açıklamalarda bulunan Başkan Filiz; neden “evet” denmesinin detaylarıyla anlatarak destek istedi. 2023-2053 ve 2071 hedefleri için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin çok iyi anlatılmasını tüm vatandaşlara ulaşılması gerektiğini ifade ederek şu ifadelere yer verdi.

“Dış güçlerin ülkemiz üzerinde oynadıkları oyunları sona erdirmek için hizmetlerin daha hızlı ve etkin olabilmesi için her şeyden önemlisi gelecek yıllardaki planların hızlı uygulanabilmesi için ‘evet’ demeliyiz. Yeni sistem daha hızlı karar alan, hızlı icraat yapan etkin bir modeldir. Bu referandumda devlet millet bütünleşecek, çift başlı sistem ortadan kalkacak. Bu referandum ile 12 Eylül, 28 Şubat ve 15 Temmuz zihniyetine dur diyeceğiz. Daha demokratik daha özgür bir Türkiye’nin geleceğini oylayacağız. Tüm halkımızın 16 Nisan’da çok yüksek oranda “evet” diyeceğine gönülden inanıyorum. Vatandaşlarımızla yaptığımız görüşmelerde bu ışığı ve umudu görüyorum. Bu sistemi halkımıza tüm detaylarıyla anlatıyoruz.16 Nisan’a kadar mahalle, mahalle, sokak sokak, ev ev, gezerek halkımıza neden evet denilmesi gerektiğiniz anlatacağız.” dedi.

 

Share
648 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?