logo

Kaçamadılar

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve AKP İl Binası’na saldıran DHKP-C’lilerden biri sağ diğeri ölü olarak ele geçirildi.

İçişleri Bakanlığı’nın üzerine ödül koyduğu terörist Şerif Turunç, Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü yakınlarında keşif yaparken suçüstü yakaladı. Turunç ile birlikte olduğu tespit edilen ikinci terörist de düzenlenen bir operasyonla ölü olarak ele geçirildi.

Şerin Turunç ve Bilgehan Karpat’ın İstanbul’daki saldırıları gerçekleştirdiği açıklandı.

Polis, Tekirdağ terminalinde kamera görüntülerini izledi. Kamera görüntülerinden İkinci bir teröristi tespit etti. Kamera görüntülerinden aranan isimler arasında olduğu belirtilen bu şahın Bilgehan Karpat olduğu belirlendi. Bunun üzerine ildeki tüm kaçış noktaları kapatıldı.

Yapılan teknik çalışmada Bilgehan Karpat’ın Tekirdağ Muradiye kırsalında olduğu tespit edilince bu bölgeye Özel Harekat Polisleri gönderildi. Dün akşam saatlerinde teslim ol çağrılarına ateşle karşılık verdiği belirtilen Bilgehan Karpat etkisiz hale getirildi. Tekirdağ Emniyet Müdürü Mustafa Aydın’ın bizzat yürüttüğü operasyonla ilgili ayrıntılı açıklamanın bugün yapılması bekleniyor.

Tekirdağ kırsalında teslim ol çağrılarına uymayan Murat Karpat, düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirildi. Polis, Murat Karpat ile bağlantılı olduğu kişi ya da kişilerle ilgili operasyon başlattı.

Olayla ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, teröristin “teslim ol” çağrısına silahla karşılık verdiğini söyledi. Teröristin teslim olmamak için yarım saat çatıştığını kaydeden Aydın, “Şahıs Muratlı ilçesinde ekiplerimizin, dur ihtarına uymadı. Mesire alanında teslim ol çağrısına silahla karşılık verince çatışma çıktı. Olay yerine özel Harekat ekipleri ve TEM Şubesi ekipleri sevk edildi. Yaklaşık yarım saat süren çatışmanın ardından etkisiz hale getirildi. Bölgedeki metruk bir binada ele geçiren şahsa ait çanta bulundu. Olay yeri inceleme ekipleri, araştırmasını sürdürüyor” dedi.

Etkisiz hale getirilen DHKP-C üyesi Bilgehan Karpat’ın kaçarken bıraktığı sırt çantası içerisinde kalaşnikof tüfek, çok sayıda mermi, el bombası, tabanca ile sahte kimlik ele geçirildi.

 

Saldırının faili Bilgehan Karpat, polisle girdiği çatışmada ölü olarak ele geçirildi. Şahsın İçişleri Bakanlığının gri listeyle aradığı teröristler arasında olduğu belirlendi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü binası ve AK Parti İl Binası’na yönelik lav silahlı saldırı ile ilgili aranan DHKP-C’li Bilgehan Karpat, Tekirdağ’da düzenlenen operasyonda ölü olarak geçirildikten sonra cenazesi morga gönderildi.
Edinilen bilgiye göre, polisin yürüttüğü çalışmalar sonucunda Muratlı ilçesindeki mesire alanında olduğu belirlenen DHKPC’li terörist Bilgehan Karpat’ın yakalanması için operasyon düzenlendi. Polisin ‘teslim ol’ ihtarına ateşle karşılık veren terörist, çıkan çatışmada ölü olarak ele geçirildi. Savcılık incelemesinin ardından DHKP-C’li teröristin cenazesi Muratlı Devlet Hastanesi Morguna gönderildi.

Share
635 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?