logo

Kadınlar sordu Bakan Zeybekci yanıtladı  

 

 

Denizli İş Kadınları Birliği’nin düzenlediği etkinlikte kadınlar, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini sordu. Bakan Zeybekci “16 Nisan tarihi bir fırsattır” dedi.

 

Denizli İş Kadınları Birliği, girişimci kadınlarla Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’yi buluşturdu. Toplantıya Bakan Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci’nin yanı sıra MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk’te katıldı.

 

Etkinlikte konuşan Cafer Birtürk “16 Nisan bir parti meselesi değil, vatan, millet, bayrak meselesi. AK Parti ve MHP birleşti. Hepimiz evet için var gücümüzle çalışıyoruz, bu sandıktan zaferle çıkacağız” dedi.

 

Türkiye’de yaşanan koalisyon krizlerini hatırlatan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci “Türkiye artık bu sistemden kurtulmalı. Türkiye bir daha asla bu hastalığa yakalanmayacak. 16 Nisan’da Türkiye’nin geleceğini oylayacaksınız. Bu sistem herkes için eşittir, sağdan gelen de soldan gelen de yüzde 51 alarak gelecek. 16 Nisan Türkiye’de siyasete de iyi gelecek, Bu anlamda en önemli adım MHP Lideri Devlet Bahçeli’nindir. Bahçeli, “mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır demiştir” ifadelerini kullandı.

 

16 Nisan’ın Denizli açısından da büyük bir önem taşıdığını belirten Bakan Zeybekci “Denizli sizin Denizli’niz. Bu kentin önüne tarihi bir fırsat geliyor. Denizli siyasetin lider şehri olsun dedik ve bunu yaptık. 2004’te olduğu gibi şimdi de Denizli milliyetçiliği zamanıdır. Sizlerden de olaya bu gözle bakmanızı istiyorum” dedi.

 

Girişimci kadınlar, Bakan Zeybekci’ye Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle ilgili sorularını yöneltti. Kadınlar ilk olarak fesih tartışmasını sordu.  Bakan Zebekci “ maalesef yalanlarla milletin aklını karıştırmaya çalışıyorlar.  Fesih diye bir nokta yok. Cumhurbaşkanı ve Meclisin, seçimi yenileme hakkı var. Buradaki seçimi yenileme. Bunu yaptığı anda kendi de seçime gidiyor. Daha önce Cumhurbaşkanı’nın sorumluluğu yoktu. Şimdi her şeyden sorumlu hale geliyor. 16 Nisan’dan sonra Meclis Cumhurbaşkanı’nı Yüce Divan’a gönderebilecek” yanıtını verdi.

 

Ana muhalefet Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştiren Zeybekci “Aydın’da minibüsçüleri toplamış onlara diyor ki, “bir sabah elinizden minibüslerin alındığını göreceksiniz” şaka gibi değil mi? Ben de inanmamıştım ama kayıtlarda var. Geçen gün aynı şeyi lokantacılara diyor. Bu kadar bayağılaştı mesele. Türkiye bunlara gereken cevabı verecektir” dedi.

Share
809 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?