logo

Kapatılan Fetö okullarına ‘Milletin malı, milletin hizmetinde’ afişleri asıldı

Kapatılan Fetö okullarına 'Milletin malı, milletin hizmetinde' afişleri asıldıDenizli Valiliği ve Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmada FETÖ/PDY’nin el konulan özel okulları, artık devlet okullarına dönüşüyor. FÖTO okullarına asılan afişler ile ilk adımı atan Denizli Valiliği ve Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü çalışmalarını hızlandırdı. 19Eylül ‘de başlayacak olan 2016-2017 Eğitim döneminde bu okullar, devlet okulları olarak eğitime başlanacak 

Denizli Valiliği tarafından,  FETÖ/PDY’nin en büyük gelir kaynaklarından olan 11 özel okulunun kapatılması ve devlet okuluna dönüştürülmesi çalışması hızla devam ediyor. Kapatılan okulların binasına devlet okulu olması için çalışma başlatan Denizli Valiliği okulların ismini belirlediği öğrenildi.

OKULLARA ANLAMLI AFİŞ

FETÖ/PDY’NİN işlettiği okullara Denizli Valiliği ve Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından asılan afişler ise büyük beğeni topladı. Afişlerde ise sözde yardım ve himmet paraları ile yapılan okulların millete hizmet edeceği mesajı verilerek “Milletin Malı Milletin Hizmetinde” söz yer aldı

İŞTE OKULLARIN YENİ İSİMLERİ

Pamukkale İlçesi sınırlarında yer alan; 26 derslik Özel Servergazi İlkokulu ve 16 derslik Özel Servergazi Ortaokulu, Okulun bulunduğu bölgede Anadolu Lisesi ihtiyacı olmasından dolayı AKTEPE ANADOLU LİSESİ olarak eğitim verecek.

Merkezefendi İlçesi sınırlarında yer alan , 28 derslik Özel Servergazi Anadolu Lisesi ve 4 derslik Özel Servergazi Fen Lisesi, DENİZLİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ olarak eğitim öğretime başlayacak.

Merkezefendi İlçesi sınırlarında yer alan; 20 derslik Özel Servergazi Günay Anadolu Lisesi, 2 derslik Özel Servergazi Günay Fen Lisesi, 23 derslik Özel Servergazi Sabiha Süt İlkokulu ve 13 derslik Özel Servergazi Sabiha Süt Ortaokulu, YENİŞEHİR İMAM HATİP ORTAOKULU olarak yeni eğitim öğretim yılında hizmete açılacak.

Merkezefendi İlçesi sınırlarında yer alan; 16 derslik Özel Servergazi Anaokulu ise YENİŞEHİR ANAOKULU olarak

Merkezefendi İlçesi sınırlarında yer alan; 12 derslik Özel Servergazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ve Özel Servergazi Albayrak Ortaokulu, 2016-2017 eğitim öğretim yılına ALBAYRAK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ olarak hizmet verecek.

Etiketler: » » »
Share
1139 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?