logo

Kızılay, bağışlarınızla ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürecek

Kızılay, bağışlarınızla ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürecekKızılay Derneği Denizli Şubesi Başkanı Erdal Otçu, Kızılay’ın her yıl olduğu gibi bu yıl da vekaleten kurban keseceğini duyurdu.

Otçu, yurtiçi bağışların 740 lira, yurt dışı bağışların ise 475 lira olduğunu söyledi. Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Kızılay Derneği Denizli Şubesi Başkanı Erdal Otçu, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kızılay’ın kurban bağışlarını kabul ettiğini belirtti. Otçu, “Vekaleten kurban kesimi yapan Derneğimiz geçtiğimiz yıl yüzde 50’lik bir artış gerçekleştirdi. Vatandaşlarımız geçtiğimiz yıl yurt içine 21 bin bağış yaparken, bu rakam yurt dışı için 31 bin oldu. Halkımızın aynı hassasiyeti bu yılda göstereceğine inanıyor. Artışın bu yılda devam edeceğini umuyoruz. Kurbanlar islami usül ve esaslar çerçevesinde kesilmektedir. Bağış yapan herkesin isimleri kurban kesimi esnasında tek tek okunmaktadır. Yurt içinde 5 kombine merkezinde kesim yapılmaktadır” dedi.

ETLER KONSERVE OLARAK DAĞITILIYOR

Kurbanların kesilmesinin ardından etlerin 800 gramlık konserveler halinde dağıtıldığını da söyleyen Başkan Otçu, “İhtiyaç sahiplerine kıyma ve kavurma şeklinde paketlerimiz dağıtılıyor. Bu konservelerin 18 aylık raf ömrü var. Böylece ihtiyaç sahiplerine sağlıklı etleri ulaştırmış oluyoruz” diye konuştu. Otçu, bağış yapmak isteyenlerin bizzat dernek binasına gelerek ya da 264 43 43 nolu telefondan bağış yapabileceklerini de sözlerine ekledi.

Etiketler: » »
Share
635 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?