logo

Mescid-i Aksa’ya sahip çıkmamız dini bir vecibemizdir

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; “ Mescid-i Aksa’ya sahip çıkmamız dini bir vecibemiz ve insani bir vazifemizdir” dedi.

Kudüs’te yaşanan olaylarla ilgili olarak ; Müslüman ülkelerin sessiz kalması İsrail’i daha da cesaretlendirmektedir diyen AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; “ Dünya’nın buraya kör ve sağır olması ve sessizliği Mescid-i Aksa’nın yıkılması, Kudüs’ün kaybedilmesi, Filistinli çocukların öldürülmesi, Filistinli kadınların yerlerde sürüklenmesi demektir”dedi.

 

Başkan Filiz yaptığı yazılı açıklamada devamla şu ifadelere yer verdi:

“Efendimiz (s.a.v) miraca yükseldiği mübarek şehir, ilk kıblemiz. 2. Abdülhamid Han’ın ‘Orasını dedelerim kanla suladı. Ancak kanla verilir’ dediği can pahasına korunası bir yerdir kutsal Kudüs.

İsrail yönetimi mayıs ayında Doğu Kudüs’te 15 bin yeni konut inşa etme kararı alarak bunun sonrasında Müslümanlara yönelik baskısını arttırdı.

Bu vahşice saldırıların ardından 800 yıldır kapatılmayan Mescid-i Aksa ibadete kapatıldı ve Müslümanlara yönelik kısıtlamalar getirildi.

İsrail, Mescid-i Aksa’yı güvenlik gerekçesini bahane ederek İsrail din işlerine bağlamak istiyor. Böylelikle İsrail Mescid – i Aksa’yı yıkarak arz – ı mev’uda giden yoldaki en büyük engelini de ortadan kaldırmış olacak. Şu anda bu planlarına hız vermiş durumdalar.

İsrail yönetimi Mescid-i Aksa direnişi kırmak için bölgeye asker sevkiyatına başladı. Ayrıca Kudüs’e giriş çıkışlar kapatıldı. Fanatik Yahudiler ve israil polisi Aksa’ya baskın düzenledi. İsrail polisi metal dedektör uygulaması başlattı. Bölgede gerilim yükseliyor. İsrail polisi mescidin cemaatine saldırıyor. Yaralananlar oluyor. Bütün Arap Dünyası hala sessizliğini koruyor. Kudüs Mü’minlerin sorumlu olduğu bir şehirdir. Aksa da öyle…

Mescid-i Aksa’da Filistinlilere yönelik uygulanan baskı, bütün Müslümanlara uygulanmış sayılır. Kudüs sadece Filistinlilerin değildir. Tüm dünya Müslümanlarının şehridir ve bu şehri korumak da biz Müslümanların görevidir.

Olaylarda hayatını kaybeden 3 kardeşimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum . Filistin’de ve dünyada inşallah zulüm ve haksızlık değil, insanlık ve insaniyet kazanacaktır”

 

 

Share
511 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?