logo

MİLLETİN İRADESİNİ ESAS ALIRIM, EVET DERİM

 

 Bahçeli’den Barzani eleştirilerine yanıt geldi. Hürriyet gazetesine yaptığı ziyarette soruları yanıtlayan MHP Lideri Devlet Bahçeli, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi LideriMesud Barzani’nin 16 Nisan’daki referandum için “evet” kampanyası başlatmasına ilişkin eleştirilere karşılık, “Böyle mukayese olmaz. PKK ile Barzani ile bizi bir araya getirerek MHP’ye yöneltilen bir eleştiri kimin aklında varsa şeytani düşünüyor demektir.” dedi. Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisi olarak kendilerinin millet iradesini esas alacağını ve “evet” diyeceklerini söyledi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hürriyet Gazetesi’ne yaptığı ziyarette gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bahçeli, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Lideri Mesud Barzani’nin 16 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Sistemi oylaması için “evet” kampanyası başlatmasına ilişkin eleştirileri değerlendirdi. Bahçeli, “Böyle mukayese olmaz. PKK ile, Barzani ile bizi bir araya getirerek MHP’ye yöneltilen bir eleştiri kimin aklında varsa şeytani düşünüyor demektir.” İfadelerini kullandı.

MHP Lideri, “Almanya ‘Hayır oyu vereceğim’ diyorsa, Barzani de ‘evet’ versin. Ben milletimin iradesini esas alırım. Yani CHP’nin hayırını bir başkasının evetini dikkate almak durumundayım. Bu ülkenin evladıyım ve burada siyaset yapıyorum. Ona bakarsan PKK’nın durduğu yer ile CHP’nin durduğu yer de izah edilemez” diye konuştu.

 

 “KÜRSÜ YIKMAK YERİNE ERDOĞAN’IN YANINDA OLURUM”

 

Bahçeli, daha önce söylediği ‘Ülkücüler başladığı işi yarım bırakmaz’ sözünün farklı yorumlara neden olduğunun hatırlatılması üzerine de aynı yorumu tekrarladı. MHP Lideri, benzer şeylerin tekrarlanabileceğini söyleyerek, yaşananları ciddiye almamak gerektiğini ifade etti.

“Biz yolumuza devam etmeliyiz” diyen Bahçeli, ‘Mesela kürsü yıkmak yerine Erdoğan’ın Almanya seyahatinde yanında bulunmayı tercih ederim. Kürsüyü niye yıkayım? Viyana kapılarına kadar gelmiş bir ecdadın evladıyım ben. İftirada alçaklığı bulursun da espride alçaklık olmaz.O hakarete girer.” şeklinde konuştu.

Share
535 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?