logo

Milletvekili Ök’e Singapur Büyükelçisi’nden Ziyaret

 

AK Parti Denizli Milletvekili ve Singapur Dostluk Grubu Başkanı Nilgün Ök ; Singapur Cumhuriyet Ankara Büyükelçisi Jonathan Tow Shen Han’ı TBMM’ndeki makamında misafir etti.

Türkiye ve Singapur Arasındaki İlişkiler 19. Yüzyıla Kadar Uzanan Tarihi Bir Derinliğe Sahiptir.

Gerçekleştirilen ziyarette Ankara Büyükelçiliğine yeni atanan Büyükelçi Tow ve beraberindeki heyet ile Singapur ve Türkiye ilişkileri üzerine değerlendirmelerde bulunuldu. Türkiye ve Singapur arasındaki ilişkilerin 19. Yüzyıla kadar uzanan tarihi bir derinliğe sahip olduğuna değinen Ak Parti Denizli Milletvekili Nilgün ÖK; “Türkiye, 12 Şubat 1969 itibariyle diplomatik ilişki kurduğu Singapur’daki Büyükelçiliğini 1 Kasım 1985 tarihinde açtı. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın son dönemde gerçekleştirdiği üst düzey ziyaretlerle de Singapur ile derinliği giderek artan ilişkilerimiz pekiştirildi.” dedi.

Hükümetlerimiz Döneminde Atılan Adımlarla Dünya’daki Her Coğrafya’da Siyasi ve Ticari Diplomasi Alanında Var Olmayı Başaran Bir Ülke Haline Geldik Türkiye’nin Hükümetlerimiz döneminde atılan adımlarla siyasi ve ticari diplomasi alanında Dünya’daki her coğrafyada var olmayı başaran bir ülke haline geldiğini ifade eden ÖK; “Küresel ekonomik krizin olumsuz etkilerine rağmen iki ülke arasındaki ticari ilişkilerde son yılarda yakalanan ivme memnuniyet vericidir. Bu noktaya gelmemizde; Türkiye tarihinin en geniş kapsamlı ve sektörler itibariyle en kapsayıcı anlaşması olan Singapur ile Türkiye arasında Kasım 2015’te imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması’nın da önemli bir katkısı oldu.” dedi

Türkiye-Singapur Resmi İlişkilerinin 50. Yılı Olan 2019 Yılının İki Ülke İçin Yepyeni Bir Başlangıç Yılı Olacağına İnanıyorum

2018 yılında Türkiye ile Singapur arasında toplam ticaret hacmi 1 Milyar Dolar seviyesinde gerçekleştiğini ve Serbest Ticaret Anlaşması’nın sağladığı kolaylıklarla ticaret hacminin 2019 yılında 2 Milyar Dolar olmasını hedeflediklerini, ikili ilişkilerin dostluk grubu sayesinde daha da gelişeceğini ifade eden ÖK; “Türkiye’nin başlattığı yatırım ve teşvik hamlesinden Türk ve Singapurlu iş dünyası temsilcilerini etkin şekilde yararlanmaya davet ediyorum.” dedi. Singapur Büyükelçisi Jonathan TOW ve beraberindeki heyete Buldan Dokuma Ürünleri ve Denizli’ ye özgü çeşitli hediyeler takdim eden ÖK; “ Singapur vatandaşlarını İlimizin sanayi ve potansiyelini keşfedebilmeleri için Denizli’ ye davet ediyorum” dedi.

Share
300 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?