logo

MİLLİ GÜCÜMÜZ ‘EVET’ İLE DİRİLECEK

 AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Acıpayam Kelekçi ve Güney mahallesinde şehitler haftası nedeniyle Acıpayam Dernekler Birliği tarafından düzenlenen bir dizi etkinliğe katıldı. Vatandaşlarla biraraya gelerek sohbet eden Şahin Tin; “Milli gücümüz ‘evet’ ile dirilecek” dedi.

 

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Acıpayam ilçesine bağlı Kelekçi ve Güney mahallesinde bazı etkinliklere katıldı ve ziyaretlerde bulundu. Milletvekili Şahin Tin’in Acıpayam programına, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, AK Parti Acıpayam Kadın Kolları Başkanı Nurhayat Şanlı ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolu teşkilatları da eşlik etti. Öncelikle Kelekçi’deki Gireniz şehitler anıtının önünde düzenlenen şehitleri anma etkinliğine katılan Milletvekili Şahin Tin,  burada yaptığı konuşmasında ayak basılan Anadolu topraklarının her bir karışında şehit kanlarının olduğunu söyledi. Milletvekili Şahin Tin; “Anadolu toprakları bizim için yar’dır, anadır ve paha biçilemeyecek kadar değerlidir. Yakın zamanda bu bölgemize bir şehidimiz geldi. Emin Güngör kardeşimiz. Bölge halkı olarak şehidimize hep birlikte son görevimizi yerine getirdik. Bu acıları bizlere yaşatanlara karşı çok kızgın ve öfkeliyiz. Türkiye olarak her zaman savaşların içinde kaldık. Bin yıllık tarihimize baktığımızda Malazgirt’ten, Alpaslan’dan, Fatih Sultan Mehmet Han’dan günümüze kadar hep düşmana karşı bir savaş verdik. Çanakkale’yi ve ardından Atatürk’ün önderliğinde kurtuluş savaşını yaşadık. Bu asil millet cephelerde genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle düşmana karşı büyük mücadeleler verdi. Nenelerimiz kadınlarımız sırtlarında mermi taşıdılar. Nice kahramanlık destanları yazdık. Biz işte böyle bir milletin evlatlarıyız” dedi.

 

ATALARIMIZ BÜYÜK FEDAKÂRLIKLAR YAPTI

 

Bugün Türkiye’nin dış tehditlere ve haçlı zihniyetine karşı hala bir savaş halinde olduğunu belirten Milletvekili Şahin tin; “Türkiye’nin en iyi dostu yine Anadolu topraklarında her etnik kökenden yaşayan insanlarımızdır ve Müslüman kardeşlerimizdir. Atalarımız bu topraklar için geçmişte çok büyük fedakârlıklar yaptılar. Ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak için nice mücadeleler verdi. Şimdi ise sıra bizde.. Bize düşen bu emaneti en iyi şekilde korumaktır. 15 Temmuz darbe girişiminde tanklara karşı göğsünü siper eden milletimiz, ülkemizi istila etmek isteyenlere karşı canı pahasına bir mücadele verdi. Dış düşmanlar, içerdeki işbirlikçileri, hainleri vasıtasıyla ülkemizi ele geçirmek istediler. Bu ülke insanını boyunduruk altına almak istediler. Ancak bu aziz millet, 15 Temmuz’da buna fırsat vermedi. Biz atalarımızın bize emanet ettiği, kanlarını akıtarak şehit oldukları bu toprakları üç beş çapulcuya asla teslim etmeyiz” dedi.

 

‘EVET’LE YERLİ BİR SİSTEM KURULACAK

 

Konuşmasında, “terör belasının kökünü kazımaya ant içtik” diyen Milletvekili Şahin Tin; “Gece gündüz, yaz kış demeden terör odaklarının inlerine giriyoruz. Köklerini kazıyoruz. Bu ülkeye hainlik yapan her kim varsa bunlarında kökünü kazımaya ant içtik. Bize düşmanlık eden batı medeniyeti her türlü yolu deniyor. Hatta Bakanlarımızın toplantılarını bile iptal ediyor. İşte bunlara karşı hep birlikte birliğimizi koruyarak güçlü bir şekilde ayakta durmamız gerekiyor. Bugün kimin düşman kimin dost olduğu ortaya çıktı. Artık tüm kararlarımızı millet olarak bu doğrultuda almamız gerekiyor. Aklıselimle hareket etmek zorundayız. Artık Türkiye kendi tankını, tüfeğini ve gemisini üreten bir ülke. Bugün teröre karşı verdiğimiz mücadelede kendi silahlarımızı kullanıyoruz. Her alanda olduğu gibi savunma sanayi alanında da her türlü adımı atıyoruz. Ancak bugün tek eksiğimiz milli ve yerli bir sistemin kurulmasıdır. Çünkü dışarıya bağımlı olmayan bir yapıyla daha güçlü olmak zorundayız. Bunun için 16 Nisan’daki vereceğimiz evet oyları çok önemli” dedi.

 

Konuşmasının ardından Kelekçi mahalle mezarlığında yatan şehit Jandarma Piyade Onbaşı Adem Şentürk’ün mezarını ziyaret ederek dualarla anan Milletvekili Şahin Tin, geçtiğimiz günlerde Fırat kalkanı harekâtında şehit olan Emin Güngör adına yapılan hatıra ormanında fidan dikti. Son olarak şehidin baba ocağı güney mahallesinde şehitler için yapılan mısır ekmeği ve tarhana çorbası hayır ikramına de katılan Milletvekili Şahin Tin, burada vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Share
1147 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?