logo

Milliyetçiler “Evet” diyor

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi “Evet” kampanyası için alanlara indi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan ve MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, Bayramyeri Meydanında kurulan standı ziyaret etti. Vatandaşlara seslenen Birtürk “Bayrak için, vatan için, millet için, Cumhuriyet için evet diyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Milliyetçi Hareket Partisi “Evet” kampanyasına hız verdi. Billboardlara MHP’nin Evet afişleri asıldı, seçim araçları mahalleleri dolaşmaya başladı. Tüm ilçelerde referandum bilgilendirme stantları açıldı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan ve MHP İl Başkanı Cafer Birtürk Bayramyerinde açılan standı ziyaret etti.

 

Meydanda vatandaşlara seslenen MHP İl Başkanı Cafer Birtürk “MHP Olarak başından beri uzlaşmacı bir tavırla, gelinen sıkıntılı noktada Türkiye’nin önünün açılması için düşüncesindeydik. Bu referandum sürecinde Anayasa’nın 1982’den beri sıkışmış olan önünün açılması anlamında; vatanın bölünmezliği anlamında, cumhuriyet için, vatan için, millet için, bayrak için Evet diyoruz” dedi

 

Vatandaşın “ CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, referandumdan evet çıkarsa 3 aylıklar gidecek diyor. Bu doğrumu” sorusuna yanıt veren Birtürk “ Ana muhalefetin lideri, 18 yaşta bir kişi milletvekili olduktan sonra 2 ay vekil kalacak ve emekli olacak diyor. Ayrıca askerlik yapmayacak diyor bu gerçek değil. Hiçbir yasada bu yok, 3 aylıklarla ilgili de yalan söylüyor. Bütün söylenenlere kulan asmayın” dedi

 

Atatürk yok edilmek isteniyor sorusuna ise Birtürk “Atatürk bu Türk Milletinin kurucusudur. Bizler Türk Milliyetçisiyiz. Bu meydanda Ahmet Hulisi Efendi’nin yaktığı meşale Atatürk’ün önünü açtı. Türk Milletinin inancı olduğu sürece Atatürk’ü kimse silemez” cevabını verdi.

 

 

 

 

Share
698 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?