logo

ÖZKAN: 2017 EKONOMİDE ATILIM YILI OLACAK

AK Parti MKYK üyesi, Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan Türkiye ekonomisinin 2017 yılı ilk çeyreği verilerini değerlendirdi.

2017 yılının ekonomide tarihi bir sıçrama yılı olacağına değinen Özkan; “Bir yandan enflasyonda düşüş eğilimi başlarken, diğer yandan da mayıs ayı sonu itibariyle ihracatımız 147 milyar dolara çıkmıştır. Ekonomimiz yılın ilk çeyreğinde yüzde 5 büyümüştür.” dedi.

Önceki yıllarda olduğu gibi ülkemizin içinden geçtiği her türlü badireye rağmen Türkiye ekonomisinin dimdik ayakta olduğunu ve büyüyerek yoluna devam ettiğini söyleyen Özkan; “2013’de Gezi olaylarına ve FETÖ’nün 17-25 Aralık saldırısına rağmen yüzde 5,2 büyüdük. 2014’de mahalli idareler ve Cumhurbaşkanlığı olmak üzere iki seçim dönemi geçirmemize rağmen yüzde 5,2 büyüdük. 2015’de yaşadığımız iki genel seçime ve terör olaylarındaki tırmanışa rağmen yüzde 6,1 büyüdük. 2016 yılında 15 Temmuz kanlı darbe girişimine, terörle mücadele için içerde ve dışarda yaptığımız yoğun operasyonlara rağmen yine de yüzde 2,9 büyüdük. 2017 yılının ilk çeyreğinde de gördüğümüz üzere büyümeye devam ediyoruz. 2023, 2071 hedeflerimize durmadan, koşar adımlarla ilerliyoruz .” dedi.

Türkiye ekonomisinin yıkılmasını bekleyenlerin heveslerinin kursaklarında kalacağını belirten Özkan; “AK Parti hareketinin hizmet destanları yazmasının ve sorunları tek tek aşmasının gayri milli odakları rahatsız ettiği hepimizce malumdur. AK Parti hareketi son nefes ve son neferi kalana kadar, Tek Vatan,  Tek Bayrak, Tek Millet ve Tek Devlet vizyonuyla hareket edeceğini söyledi.

Share
453 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?