logo

ÖZKAN 28 ŞUBAT’TAN 15 TEMMUZ’A KONULU KONFERANSTA KONUŞTU

AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan Denizli Birikim Platformu tarafından organize edilen 28 Şubattan 15 Temmuza konulu konferansta konuştu. Çeşitli STK’larında hazır bulunduğu konferansta yaptığı konuşmasında Özkan: “28 Şubatçılar için tam da biçilmiş kaftan olan Vesayetçi 82 anayasası darbecilerin işini daha da kolaylaştırmıştır. Tarihimizdeki darbeler, süreç içerisinde evrim geçirmiş, farklı kaynaklardan beslenmiştir. 28 Şubat sürecine gelene kadar ülkemizde 1960 ve 1980 darbeleri yapılmıştır. 1960 darbesine destek olan darbecileri körükleyen CHP darbenin gerçek nedenini görmezden gelmiştir.” Diye belirtti.

TERÖR EYLEMLERİNİ TIRMANDIRDILAR

1960 kanlı darbesinden yirmi yıl sonra, 12 Eylül 1980’de ipi dışarıda olan cuntacıların yeniden bir darbe gerçekleştirdiğini vurgulayan Özkan, 60 darbesinin ruh ikizi olan 80 darbesi sürecinde “şartları olgunlaştırmak” için, terör eylemlerinin tırmandırıldığını, aynı zihniyetin, darbelerle oluşturulan kontrgerilla desteği ile 28 Şubat 1997’de postmodern darbeyi gerçekleştirdiğini belirtti.

1997 MGK TOPLANTISI MİLLİ İRADEYİ TESLİM ALMA OPERASYONUDUR

Özkan konuşmasına şöyle devam etti:

28 Şubat darbesinin başlangıcı 28 Şubat 1997 tarihli MGK toplantısıdır, bu nedenle 28 şubat darbenin adı verilmiştir. MGK toplantısı, cuntacıların “hükümeti yani milli iradeyi teslim alma” operasyonudur. 28 şubatçıların kısa vadeli planları hükümeti düşürmek iken Orta ve uzun vadeli planları ise devletin bütün kurumlarını ele geçirerek, milli irade yani demokrasi yolunu tamamen kapamaktır. REFAHYOL hükümeti kurulduktan sonra, cuntacılar, kontrgerilla “irtica” söylemlerini artırmaya başlamıştır.  Kim olduğu, nereden geldiği belli olmayan garip figürler ortaya çıkartılmış ve medyanın ana gündemine taşınmış, mizansenler gerçekleştirilmiştir.  Bu çerçevede, 28 Aralık 1996 tarihinde, Müslüm Gündüz ile pavyondan bulunan Fadime Şahin aynı evde basılmış, 28 Şubat 1997 tarihli MGK toplantısına kadar medya organları tarafından sürekli gündemde tutulmuştur.

DIŞ GÜÇLER 2010’LU YILLARDA FETÖ’YÜ KULLANMIŞTIR

Anayasada, Temel hak ve özgürlükler ancak kanunla sınırlandırılacağı belirtilmesine rağmen, anayasal ve uluslararası sözleşmeler hiçe sayılarak başörtülü kızların eğitim, öğrenim ve çalışma hakları ucube yönetmeliklerle engellendiğini ifade eden Özkan: “Darbelerin arkasındaki dış güçler 2010’lu yıllarda bu kez Fetö’yü kullanmıştır. Darbeci, vesayetçi anayasanın imkanlarını kullanarak kamu kurumlarına sızan FETÖ 17 – 25 aralıkta umduğunu bulamamış bu kez 15 temmuz hain darbe ve işgal girişimine kalkışmıştır. “ diye belirtti.

Share
555 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?