logo

Özkan, Ekmek Pişirdi, Buzağı Besledi

AK Parti MKYK üyesi Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, Çameli Belediyesi tarafından düzenlenen 7. Çameli Kültür-Tarım Alabalık ve Domates Festivaline katıldı. Festivalin açılış konuşmasını yapan Özkan, Dalaman Çayı’nın serin sularındaki alabalığı, Amasya’nın elması, lezzetli fasulyesi, İç Anadolu’nun patatesi, Karadeniz’in fındığı ve kendisine has cevizinin yetiştiği Çameli’de bu tür festivallerin yapılmasının önemli olduğunu İfade etti.

Festivalde birlik ve beraberlik vurgusu yapan Özkan; “Fatih Sultan Mehmet’in, Sultan Abdülhamid’in, Gazi Mustafa Kemal’in davası neyse bizim davamız da odur. Allah’ın izni ile biz bu davada birlik ve beraberlik içerisinde her türlü zorluğu aşacağımızı biliyor, buna inanıyoruz. Ne diyor şair; ‘Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez; Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez. ’ Rabbim her daim bizleri bu bayramlar, festivaller vesilesiyle bir araya getirsin. Birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin. Bu al bayrağa, vatanımıza ve milletimize kem gözle bakanların kahru perişan eylesin. Gelecek kuşaklarımızı çok daha müreffeh bir Türkiye’de yaşatma azim ve kararlılığını, gücünü ve kuvvetini bize nasip eylesin.” Dedi.

Denizli Milletvekili Özkan Festivalde sergi açan esnafları ziyaret ettikten sonra Acıpayam ilçesi’nin Akşar ve Alcı mahallelerinde hemşehrileriyle bir araya geldi. Renkli görüntülere sahne olan ziyarette Özkan, köylülerle ekmek pişirdi, buzağı besledi.

Share
417 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?