logo

ÖZKAN: EKONOMİMİZ GÜVEN VERİYOR

AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK üyesi Av. Cahit Özkan, ekonomideki büyümeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Terör örgütlerinin saldırılarına, ekonomik dış baskılara rağmen; Türkiye’nin her anlamda 2023 hedefleri doğrultusunda yoluna emin adımlarla ilerlediğini belirten Özkan:

Üretim yöntemine göre cari fiyatlarla GSYH, 2017 yılında bir önceki yıla göre yüzde 19 artarak 3 trilyon 104 milyar 907 milyon TL olmuştur. Büyüme rakamları, Türkiye’yi zayıf göstermek için çalışan iç ve dış şer odaklarına en güzel cevap vermiştir. Türkiye kendisine güvenen, inanan, yatırım yapanları hayal kırıklığına uğratmamıştır. Türkiye bundan önce olduğu gibi bundan sonra da istikrarın en güzel örneklerini sergilemeye devam edecektir.”dedi.

Hükümet olarak vatandaşlarına sundukları teşviklerin ve desteklerin ne kadar yerinde ve amacına hizmet etmiş olduğunu, elde edilen yüksek büyüme oranında kendisini gösterdiğini vurgulayan Özkan, açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

Özkan; açıklanan verilerin büyüme kompozisyonunun da sağlıklı olduğunu ortaya koyduğuna işaret ederek, artan küresel ticaret hacmi, ticaret ortaklarının talebindeki iyileşme ve turizmdeki toparlanmayla bu yılın ikinci çeyreğinde dış talebin büyümeye pozitif katkı sağladığını kaydetti.

Ekonomiye ilişkin göstergelerin, yılın geri kalanında da büyümenin güçlü devam edeceği yönünde olduğunu belirten Özkan, şu ifadeleri kullandı:

“Özellikle üçüncü çeyrekte gerçekleşen turizmdeki toparlanma, ihracattaki olumlu seyirler ekonomik büyümeyi ivme kazandıracaktır. Bu göstergeler ışığında 2018 yılında da hedeflerimiz ölçüsünde büyüyeceğimizi tahmin ediyoruz. Hızla uygulamaya devam edeceğimiz reformlar, aldığımız tedbirler, meydana gelecek olumlu gelişmeler ekonomideki canlanmayı desteklemeye devam edecektir.”diye konuştu.

Share
437 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?