logo

ÖZKAN: KAHRAMANLIK DENİZLİMİN ÖZÜNDE VARDIR

AK PARTİ MKYK Üyesi-Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan,Denizli Milli Mücadele günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Özkan mesajında: “Bugün Aziz milletimizin ülkesinin düşman postalları ile çiğnenmesine müsaade etmediği 15 Mayıs Milli Mücadele gününün 98 yıl dönümünü idrak ediyoruz. 15 Mayıs Aziz milletimizin bağımsızlığını ve özgürlüğüne sahip çıktığı, vatan sevgisini canından üstün tuttuğu, birlik ve bütünlük içinde tutsaklara karşı koyduğu önemli bir gündür.

 Müftü Ahmet Hulusi Efendi 15 Mayıs 1919’da İzmir’in işgalinden 4 saat sonra Denizli sancağına alarak “Elinizde hiçbir silahınız olmasa dahi üçer taş alarak düşman üzerine atmak suretiyle mutlaka fiili mukabelede bulununuz.” diyerek Milli Mücadele ruhunu ateşlemiştir.  Bu sebeple Denizli işgale karşı duran ilk şehirlerdendir. Böyle bir destansı mücadelenin ilk adımının şehrimizde atılmış olması bizim için büyük bir gururdur.  98 yıl önce olduğu gibi 15 Temmuz’da da Denizli halkı alçak darbe girişiminden Kısa bir süre sonra demokrasisine ve milli iradesine sahip çıkmıştır.  Kadriye Bacılar, Serdar Yarbaylar ecdadı gibi hainlere karşı canlarını siper ederek yeni bir destan yazmıştır. Özellikle gençlerimiz, atalarının nasıl fedakarlıklarla bu ülke topraklarını korumak için canını hiçe sayıp savaştığını bilmelidir.

Bizlere işgal edilmemiş bir kent bırakan ve bu uğurda omuz omuza ölüme yürüyen atalarımıza; bizlere namus bilerek teslim ettiği vatan toprağından sesleniyoruz; emanetiniz emin ellerde, huzur içinde yatın.

Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarımıza ve şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, minnet ve şükran’la anıyorum” ifadelerini kullandı.

Share
375 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?