logo

ÖZKAN: MİLLETİMİZ ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI. SIRA BİZDE.

 

ÖZKAN: MİLLETİMİZ ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI. SIRA BİZDE..

 

AK Parti MKYK üyesi Denizli Milletvekili Cahit Özkan, katıldığı bir program sonrasında açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin 16 Nisan itibariyle yeni bir yola girdiğini belirten Özkan, “Milletimiz üzerine düşeni yaptı. Sıra bizde. Biz de gerek meclis iç tüzüğünü, gerekse referandum uyum yasalarını çıkarmak üzere çok yoğun bir şekilde çalışacağız.” dedi.

Milletin 16 Nisan’da tarihi bir karar verdiğini belirten Özkan, şunları dile getirdi: “Artık Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Yaşadığımız bölgesel ve küresel sorunlar, yapılan bu değişikliğin ne kadar önemli ve kritik olduğunu gösteriyor. İşte 16 Nisan’da kabul ettiğimiz referandum sonucunda uygulanacak cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle, artık koalisyonlardan yani istikrarsızlıktan kurtuluyoruz. Bundan sonra seçilen liderler milli iradenin gücünü hissedecek ve karşılaştığı sorunları daha hızlı, daha kolay ve rahat çözecek.”

Özkan, bundan sonra Türkiye’de siyasetin milli bir eksene oturacağını belirterek, düşüncelerin, siyasi görüşlerin farklı olabileceğini fakat milli olmanın, vatanı için gerektiğinde canını vermenin, devleti ebed müddet yaşatmanın ve millete aşkla bağlı olmanın, herkesin vatanına ve milletine karşı bir borcu olduğunu söyledi.

Türkiye’de muhalefetin maalesef böyle bir hassasiyet gütmediğini belirten Özkan, “Bizdeki muhalefet, milletin yararına, çıkarına olan, milletin hassasiyeti olan her konuya muhalefet ediyor.” dedi. Yeni sistemin en büyük getirilerinden birinin de millileşmek zorunda kalacak olan muhalefet anlayışı olduğunu belirten Özkan sözlerine şöyle devam etti: “Bir milletvekili nasıl kendi ülkesine yaptırım çağrısında bulunabilir? Bir parti nasıl ülkenin savcısını şehit eden teröristlerin yanında durabilir? Bunları anlamak mümkün değil. Bir siyasi parti düşünün ki ülkeye ihanet edenlerin davalarında avukat gibi her davaya katılıyor ama her ne hikmetse aynı siyasileri darbecilerden hesap soran mahkemelerde göremiyoruz. İşte yeni sistemle birlikte göreceksiniz ki artık gayrimilli siyaset yapan muhalefet anlayışı artık tasfiye olacak. Milletin değerlerini koruyan ve hassasiyetlerini paylaşan yerli ve milli muhalefet anlayışı oluşacak. Bunu hep birlikte göreceğiz.” dedi.

Share
457 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?