logo

ÖZKAN: ŞANLI ORDUMUZ HAİNLERDEN TEMİZLENDİ

AK Parti MKYK üyesi, Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yeniden yapılandırılan Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu’nun, bugün ilk mezunlarını vermesi vesilesiyle açıklama yaptı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin temellerinin Büyük Hun İmparatoru zamanlarına dayandığını belirten Özkan, “Şanlı ordumuz Mete Han zamanlarından bugüne, kendisinden beklenen egemenlik ve bağımsızlığımızı koruma, bölgesel ve küresel barışı sağlama görevlerini yüksek bir şuur ve üstün bir başarı ile yerine getirmeye devam etmektedir.” dedi.

Türkiye’nin son yıllarda Türk Silahlı Kuvvetlerinin imkân ve kabiliyetlerini arttırmak hedefiyle savunma sanayi atılımlarına devam ettiğini belirten Özkan, savunma sanayisinde yerlilik oranının her geçen gün arttırıldığını vurguladı.

Türkiye olarak zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu koşullarda ulusal menfaatlerin korunması amacıyla etkin güvenlik politikaları üretmek, muhtemel risk ve tehditleri zamanında ve doğru algılamak gerekiyor. Maruz kaldığımız risk ve tehditler ile orantılı bir şekilde, hem caydırıcı hem de etkili silahlı bir güce sahip olmamız gerekiyor. Bu noktada güçlü ordu ve milli savunma sanayinin önemi ortaya çıkıyor. Silah sistemlerinin yerli ve milli olmaması durumunda, bunların en ihtiyaç duyulan zamanlarda temin edilememesi ve kullanılamaması riskiyle karşı karşıya kalınabilir. İşte bu riskleri ortadan kaldırmak için, özgün tasarım ve ileri teknolojik özelliklere sahip, Türkiye’yi savunma ve güvenlik alanında küresel oyuncu haline getirecek yerli silahlar üretiyoruz.” dedi.

Türkiye’nin yurt içinde ve yurt dışında tarihinin en büyük terörle mücadele operasyonlarını yürüttünü söyleyen Milletvekili Özkan, “Bugün Türk Silahlı Kuvvetleri operasyonel kabiliyet ve tecrübe bakımından dünyanın en güçlü ordularında biridir. Ülke ve millet olarak öyle bir dönemden geçiyoruz ki ordumuza gücüne her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Çünkü ancak güçlü bir ordumuz olursa bu coğrafyada yaşamaya devam edebiliriz.” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz 2016 gecesi Türkiye’nin, asker üniforma içine gizlenmiş FETÖ mensuplarınca hain bir darbe girişimine maruz kaldığına değinen Milletvekili Özkan; “FETÖ ihanet şebekesiyle mücadele etmek milli bir görevdir ve Türkiye Cumhuriyeti’nin beka meselesidir. FETÖ’ye karşı mücadele devletin tüm kurumlarında kararlılıkla ve titizlikle devam etmektedir. Böyle bir ihanetin ülkemizde bir daha yaşanmaması için gerekli tüm tedbirleri alıyoruz. Türkiye olarak bu konuda pek çok adım attık, atmaya da devam ediyoruz.” dedi.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra yeniden yapılandırılan Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu’nun bugün ilk mezunlarını verdiğini hatırlatan Özkan; “Şanlı ordumuz darbecilerden, cuntacılardan, vesayetçilerden ve en başta FETÖ’cülerden temizlenmiştir. Bugün mezun şerefli subaylarımız, vatanı ve milleti için çalışmaya yemin eden Peygamber Ocağı muhafızlarıdır.” diyerek mezun olan subaylarımıza görevlerinde başarılar diledi.

Share
466 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?