logo

19 MAYIS RUHU 2071 HEDEFLERİNİN İLHAM KAYNAĞI OLACAK

AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı vesilesi ile mesaj yayımladı. Milletvekili Özkan Mesajında şöyle konuştu:

 Milletimizin tarihte eşi benzeri görülmemiş kahramanlık destanları yazarak gerçekleştirdiği Milli Mücadelenin adımının atıldığı gün olan 19 Mayıs 1919 tarihinin doksan dokuzuncu yıldönümünü kutlamanın gururu ve heyecanını yaşıyoruz.

19 MAYIS BİR DÖNÜM NOKTASIDIR

19 Mayıs Türk milleti için tarihi bir gün ve önemli bir dönüm noktası olmuştur. Milli mücadele kıvılcımının yakıldığı bugünden sonra atalarımız: genç, yaşlı, kadın, erkek demeden tek vücut olmuş ve destansı bir mücadele vererek bugün özgürce yaşadığımız bu toprakları bizlere miras bırakmıştır. İstiklal mücadelemizin en anlamlı günlerinden olan bu günün, istikbalimizin sembolü olan gençlerimize armağan edilmesi, gençlik ve spor bayramı olarak ilan edilmesi de son derece anlamlıdır.

19 MAYIS RUHU 15 TEMMUZDA TECELLİ ETTİ

 Ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde milli iradeyi, demokrasiyi, hukuk devletini ve halkımızın sarsılmaz birliğini hedef alan bir darbe girişimine maruz kaldı. Nitekim 15 Temmuz’da yaşadığımız karanlık gece yerini, milletimizin, özellikle gençlerimizin sahip olduğu bilinçle aydınlık bir gündüze bıraktı. Geleceğimizin teminatı olan siz çocuklarımız, o karanlık geceyi bir daha yaşamamak için, daha çok çalışacak daha çok sorumluluk alacaksınız. Bu sorumluluğu alırken, o kara gecede sergilenen duruşun, bu milletin yeniden dirilişinin bir emaresi olduğunu unutmayacaksınız.  Bu dirilişin adı vatan sevgisi, bayrak sevgisi, bağımsızlık tutkusudur. Bu şahlanışın adı Milli mücadeledir, Kurtuluş Savaşı’dır, ulusal egemenliktir, demokrasidir, sevgidir, kardeşliktir. Bu diriliş ruhu, ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşma yolunda ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağı olacaktır.

ATALARIMIZIN EMANETİNE VE GENÇLERİMİZE HERZAMAN SAHİP ÇIKACAĞIZ

Ülkemiz için canını ortaya koymuş şehit ve gazilerimizi unutmadan, atalarımızın bize bıraktığı kutsal emanete sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bize düşen görev de aynı bilinçle hareket ederek, ülkemizi daha ileri noktalara taşımaktır. Ülkemizin dünyada daha fazla söz sahibi olabilmesi, yeni teknolojilerle buluşmak ve gelişmiş ekonomiler içerisinde yer alabilmek için hepimize çok büyük görevler düşüyor. Bunu yapabilecek güç ve azim atalarımızda olduğu gibi bizlerde de her zaman mevcuttur. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 99. yıl dönümünü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Share
405 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?