logo

Şaka gibi korona önlemi önerisi!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türk Tabipler Birliği ziyaretinde önerdiği koronavirüs önlemini duyanlar önce ” Acaba şaka mı yapıyor?” diye düşündü. Ancak Kılıçdaroğlu’nun bu öneriyi oldukça ciddi bir şekilde dile getirdiği görüldü.

Daha önce Kovid-19 ile mücadeleye ilişkin olarak kimsenin aklına gelmemişçesine “Bulaşmayı önle, bulaşırsa tedavi et. Çözüm bu kadar basit ” diyen ve günlerce sosyal medyanın diline düşen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün de normalleşme sürecine ilişkin yaptığı önerilerle “Yok artık” dedirtti.

Kılıçdaroğlu “Kahvehaneler açık oyun oynamak yasak. Halbuki her oyunda yeni deste açın çözüm bu kadar basit. Kimsenin aklına gelmiyor mu bu?” dedi. İzleyenlerin şaka olmadığını anladığı görüntüler duyanları hayretler içerisinde bıraktı.

Sosyal medyada birçok kullanıcı Kılıçdaroğlu’na destelerin elden ele gezeceğini, her oyunda deste açmanın kahvehane başına günlük 300-400 deste yapacağını bunun da ortalama 4 bin TL yapacağını anlatmaya çalıştı

Kılıçdaroğlu’nun bu önerisine AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan çok imalı bir cevap geldi. Kılıçdaroğlu’nun videosunu paylaşan Turan, “Sen çok yaşa @kilicdarogluk Muhalefetin başından eksik olmayasın!!!” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek ise Kılıçdaroğlu’nun önerisiyle dalga geçti. Gökçek, Kılıçdaroğlu’nun videosunu, “SN KILIÇDAROĞLU KAĞIT ÖNERİNİZ TWETT ALEMİNİN ÇOK HOŞUNA GİTTİ. ISRARLA TAVLAYA’DA BİR ÇÖZÜM BEKLİYORLAR… ZARLARI VE PULLARI HER ATIŞDAN ÖNCE ÇAMAŞIR SUYUNA BATIRSALAR OLUR MU? AKILLARA ZİYAN ZEKÂNIZIN BUNA ÇÖZÜM BULACAĞINDAN ŞÜPHEMİZ YOK…” notuyla paylaştı.

Kılıçdaroğlu daha önce de Koronavirüs ile mücadelenin çok basit olduğunu “Bulaşmasını engelle, engellemeyezsen tedavi et” formulünde gizli olduğunu açıklamıştı ve bunu “Akıl ve mantık” önerisi olarak ilan etmişti.

Kılıçdaroğlu açıklamasında “Bir salgın var mı, var. Bütün dünyada var… Yine akılla yine mantıkla mücadele edeceğiz. İki ayaklı… Birincisi önce bulaşmayı engelleyeceksin. Bulaşmanın önüne geçecek engelleri alacaksın. Akıl var mantık var… İkincisi ise hastalık bütün önlemlere rağmen bulaştıysa bunu tedavi edeceksin. Bu kadar basit” dedi.

Share
384 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?