logo

Sanayi İşletmelerine Muafiyet Geliyor

 

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, üretim reform paketinde yer alan muafiyet ve indirimlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Şahin Tin; “Sanayi işletmeleri için TRT payı muafiyetinden, sanayi alanlarındaki yapı denetim hizmet bedeli indirimine kadar birçok alanda kolaylık geliyor” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Kâtip Üyesi Şahin Tin, Komisyona sunulan üretim reform paketinde yer alan sanayi işletmelerine yönelik muafiyet ve indirimlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.  Teklif edilen düzenlemeye göre sanayi sicil belgesine sahip tüm sanayi işletmeleri için TRT payı muafiyetinin geleceğini söyleyen Milletvekili Şahin Tin, “Komisyona sevk edilen üretim reform paketiyle Organize Sanayi Bölgesi, Endüstri Bölgesi, Teknoloji Geliştirme Bölgesi, Serbest Bölgeler ve Sanayi Sitelerinde yer alan binalar için emlak vergisi muafiyeti getiriliyor. Yine büyük kolaylık sağlayacağını değerlendirdiğimiz haftalık çalışma ruhsatına ilişkin hususla ilgili de kanunda değişiklik yapılarak, hafta tatili ruhsatına muafiyet getiriliyor. Yine sanayi alanlarının kuruluş ve gelişme alanlarıyla ilgili alınan ot bedeline de muafiyet getirilerek her türlü kolaylığın önü açılıyor. Ayrıca teklif edilen tasarıya göre sanayi alanlarındaki arsa tahsislerinden damga vergisi ve gayrimenkul işlemlerinden harç alınmaması da sağlanmış olacak” dedi.

 

İNDİRİM YAPILACAK

 

Milletvekili Şahin Tin, sanayi alanları ve yatırımcı işletmelere dönük üretim ve rekabet ortamını daha da kolaylaştırmak için AK Parti hükümetlerinin her zaman gerekli olan yasal düzenlemeleri hızla hayata geçirdiğini belirtti. Milletvekili Şahin Tin; “Komisyonumuza gelen düzenlemeye göre sanayi siteleri ve serbest bölgeler için yapı denetimi hizmet bedelinde yüzde 75 oranında da bir indirim yapılacak” dedi.

Share
500 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?