logo

Şehidimizi sonsuzluğa binler uğurladı

 

İdlib’de yürütülen ‘Bahar Kalkanı Harekatı’nda yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 23 yaşındaki Denizlili Uzman Onbaşı Armağan Akman’ı son yolculuğuna binlerce kişi uğurladı.

ŞEHİDİN NAAŞI GECE GELDİ

Çarşamba günü gece saatlerinde şehidin cenazesi Çardak Havalimanı’na getirildi. Askeri uçak ile Denizli Çardak Havalinamına gelen şehidimizin naaşını şehit askerin ailesi, il protokolü, askeri erkan ve çok sayıda vatandaş karşıladı. Çardak Havalimanından alınan şehidin naaşı, Denizli Tugay Komutanlığı’na getirildi.

AĞLAMAYIN. OĞLUM AĞLAYANLARI SEVMEZ

Bugün sabah Uzman Onbaşı Armağan Akman’ın cenazesi, helallik alınmak üzere evinin önüne getirildi. Aktepe Mahallesi Toki Konutlarındaki baba ocağına gelen şehidin naaşına için helallik alındı. Şehit oğlunun tabutuna sarılan şehit annesi Gülseren Akman’nın sözleri ise yürekleri dağladı. Şehidin annesi Gülseren Akman, “Ağlamayın. Oğlum ağlayanları sevmez. Rüyalarıma gel oğlum” diyerek gözyaşı döktü. İşçi emeklisi olan baba Suat ve anne Gülseren Akman, güçlükle ayakta durabildi.

KALABALIK CAMİ AVLUSUNA SIĞMADI

Şehit Uzman Onbaşı Armağan Akman’ın naaşı baba ocağındaki törenin ardından Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camii’ne getirildi. 23 yaşındaki Uzman Onbaşı Armağan Akman’ın cenaze törenine kent protokolünün yanı sıra askeri erkan, Denizlisporlu futbolcular, teknik heyet, yakınları, sevenleri ve binlerce Denizlili katıldı. Kalabalık camii avlusuna sığmadı.Şehidin annesi Gülseren Akman ve kız kardeşi bir an olsun tabutun başından ayrılmadı. Baba Suat Akman, taziyeleri kabul etti. Cenaze namazını il müftüsü Mehmet Aşık kıldırdı. Kılınan cenaze namazının ardından Uzman Onbaşı Armağan Akman’ın naaşı Asri Mezarlık şehitliğine defnedildi.

 

 

Share
174 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?