logo

“Şehirlerin Ekonomik Beklentileri” Forumu gerçekleştirildi

AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Ali Boğa, “Diğer illerin ekonomisinin sadece yüzde 50’si Denizli kadar olsaydı Türkiye bugün olduğu yerden çok daha ileride olurdu.

AK PartiEkonomi İşleri Başkan Yardımcısı  Ali Boğa, “Diğer illerin ekonomisinin sadece yüzde 50’si Denizli kadar olsaydı Türkiye bugün olduğu yerden çok daha ileride olurdu.” dedi.

Boğa, Denizli’de bir otelde düzenlenen “Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu”nun açılışında, Denizli’nin ekonomik olarak diğer şehirler arasında güçlü bir yerde olduğunu söyledi.

Denizli’nin ülke ekonomisine çok ciddi katkılar sağladığını anlatan Boğa, “Diğer illerin ekonomisinin sadece yüzde 50’si Denizli kadar olsaydı Türkiye bugün olduğu yerden çok daha ileride olurdu. Denizli, tükettiğinden fazlasını üreten, hazırcılık yapmayan ve Türkiye ekonomisine destek veren bir merkez. O bakımdan önümüzdeki dönemde Denizli’nin beklentilerine yönelik bir harita çıkartmak istiyoruz.” diye konuştu.

Hocalı Katliamı’nın 26. yıl dönümünde, yaşamını yitirenleri anan Boğa, geçmişte soykırımı ve katliamı bizzat yapan insanların masum pozuna bürünüp yaygarayı patlattıklarını vurguladı.

Etkinliğin ilk oturumuna partililer, büyükşehir ve ilçe belediye başkanları katıldı.

Programın ikinci oturumunda iş adamları, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri bir araya geldi.

Share
394 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?