logo

“Şehit Cenazesindesin, Podyumda değil”

ŞEHİT CENAZESİNDE SKANDAL HAREKET

Perşembe günü İdlib’de katil Esad rejiminin düzenlediği hava saldırısında şehit düşen Piyade Yüzbaşı Süleyman Şahin’in Afyonkarahisar’daki cenaze namazı esnasında İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur’un cemaatin önüne geçip fotoğraf çektirmesi büyük tepki çekti. Şehit cenazesinde vekil Cesur’un şık bir kıyafetle, ojeli-makyajlı bir şekilde adeta bir düğünde ya da podyumdaymışcasına öne çıkıp poz vermesi şaşkınlık yarattı

Keşke kürkünle değilde,şehit babasının yakasındaki gibi bayrağımızla görüntülenseydin!..

Keşke cemaatin önüne geçişinle değilde, vakur duruşun ve gözyaşlarınla anılsaydın!…

 

ŞEHİDİMİZİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK 

İdlib’teki saldırıda şehit olan 36 Mehmetçik’ten Piyade Yüzbaşı Süleyman Şahin dün memleketi Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Törene, şehit ailesi ve yakınlarının yanı sıra, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Vali Mustafa Tutulmaz, AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, AK Parti Denizli İl Yönetim Kurulu üyeleri, İl ve İlçe teşkilatları, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgenaral Osman Alp, İl Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, Çivril Belediye Bakanı Niyazi Vural, AK Parti Çivril İlçe Başkanı Halil Ertuğrul,Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, askeri erkan, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

NAMAZ KILANLARIN ÖNÜNE GEÇTİ , POZ VERDİ

Şehit Piyade Yüzbaşı Süleyman Şahin’in, Afyonkarahisar İl Müftüsü Şükrü Kabukçu tarafından kıldırılan cenaze namazı esnasında İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, cenaze namazı kılanların önüne geçerek tek başına ilk önce namaz kılıyormuş gibi poz verdi ve ardından da ellerini açıp cemaatle birlikte dua etti.

 DANIŞMANI CEP TELEFONUYLA GÖRÜNTÜLEDİ

Milletvekili Cesur’un bu hareketi şaşkınlıkla karşılanırken, bu anları da kendi danışmanı cep telefonu ile görüntüledi. Milletvekili Cesur tarafından sosyal medyada paylaşılan bu fotoğraflar bir taraftan tepki çekerken bir yandan da şaşkınlıkla karşılandı.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur’un şehit cenazesindeki davranışları sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti. #FotoğrafınBatsın etiketi Türkiye gündeminin ilk sırasında yer aldı. Cesur’un kendi hesabından yaptığı paylaşımın altına da çok sayıda yorum yapıldı.

Share
2249 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?