logo

Soğuk Havalar Devam Edecek

 

METEROLOJİ Genel Müdürlüğünde yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinde parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Kütahya, Afyonkarahisar, Erzurum, Ağrı, Iğdır ve Şanlıurfa çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışlar, Batı Karadeniz kıyıları, Karabük, Hakkari, Şırnak, Bitlis ve Siirt çevreleri ile Van’ın güney ilçelerinde yoğun kar şeklinde olacak. Rüzgar, Marmara, Kıyı Ege, Akdeniz ile Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında kuzeyli, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) olarak esecek. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer sis ve pus hadisesi ile buzlanma ve don olayı görülecek. Hava sıcaklığı, yurdun kuzeybatı kesimlerinde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar ise genellikle kuzeyli, Doğu Anadolu’nun güneydoğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esecek.

BUZLANMA VE TİPİ UYARISI

Yağışlar, Batı Karadeniz kıyıları, Karabük, Hakkari, Şırnak, Bitlis ve Siirt çevreleri ile Van’ın güney ilçelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde (20 cm üzeri) olacak.  Yoğun Kar Yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, tipi gibi oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

 

EGE BÖLGESİ: Az bulutlu, iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, Kütahya ve Afyonkarahisar çevreleri hafif olmak üzere kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer sis ve pus hadisesi görülecek. Rüzgarın, kıyı kesimlerinde kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

 

Share
666 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?