logo

Soygun Girişimindeki şüphelilerden biri CHP Denizli İl yöneticisi çıktı.

 

Denizli’de temizlikçi kılığında geldikleri bankalar arası para transfer merkezi soyma girişimleri başarısızlıkla sonuçlanan 3 şüpheli ve onlara yardım eden 3 kişi yakalandı.

28 Ağustos günü, Merkezefendi Mahallesi Hüdai Oral Caddesi üzerinde bulunan bir özel güvenlik şirketinin para transfer merkezinde yaşanan soygun girişiminde; Özel bankaların kuryeliğini yapan ve ATM’lere para taşıyan özel güvenlik şirketine, otomobil ile gelen 3 kişi yüzlerinde bez maske özel güvenlik görevlisini etkisiz hale getirmişler fakat diğer güvenlik görevlilerinin yardıma gelmesiyle kaçmışlardı.

Şüpheliler otomobil ile uzaklaşırken, o anlar iş yerinin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülenmişti.

Görüntülerde şüphelilerin, özel güvenlik şirketinin önünden defalarca geçerek, keşif yaptıkları görülüyor.

Şüphelilerden birinin şubede çalışan güvenlik görevlisi çıkması üzerine; Kaçan şüphelilerin izini süren İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet ve Gasp Büro Amirliği ekipleri, bölgedeki güvenlik kameralarının kayıtlarını mercek altına almıştı.

Yapılan çalışmalar sonunda kimlikleri tespit edilen 3 şüpheli ile 3 suç ortağı, özel harekat ekiplerinin katılımıyla düzenlenen operasyona yakalanıp, gözaltına alınmıştı.

Şüphelilerden M.A.’nın para toplama merkezinde güvenlik görevlisi olarak çalıştığı ve suç ortaklarına bilgi sızdırdığı, olay günü izinli olduğu ortaya çıktı. Kendisini kargo görevlisi olarak tanıtan B.Y.’nin de M.A. ile akraba olduğu belirlendi. B.Y., M.A., K.S., R.T., İ.Y. ve Ç.H. adlı 6 şüpheli, adliyeye sevk edildi.

Olaya adı karışan birininse siyasi parti il yöneticisi olduğu ortaya çıktı. CHP yöneticisi Ç.H’nin olayın ardından şüpheliler ile telefonla görüştüğü belirlendi.

CHP Denizli İl Yöneticisi Ç.H’nin soyguna adı karıştığı içim tutuklandığını doğrulayan Denizli CHP yöneticileri, Ç.H’nin diğer şüpheliler ile aralarındaki telefon konuşmasından dolayı tedbir amaçlı tutuklandığını ve soruşturmanın savcılık tarafından sürdürüldüğünü belirtti.

Öte yandan, soyguna adı karıştığı için tutuklanan Ç.H.’nin olaydan 2 ay sonra İl Emniyet Müdürü’nü makamında ziyaret ettiği ve parti yönetimiyle birlikte fotoğraf çektirdiği ortaya çıktı.

Share
88 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?