logo

TÜM KADINLARIMIZI KETEM’E BEKLİYORUZ

ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR DÜŞÜNCESİ İLE

TÜM KADINLARIMIZI KETEM’E BEKLİYORUZ…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sağlık Müdürlüğünün ve Pamukkale Belediyesi’nin tahsis ettiği araçlarla evlerinden alınan kadınların, 15 Mayıs mahallesinde bulunun kanser erken teşhis tarama ve eğitim merkezine getirilerek kanser taramasından geçirildiğini söyleyen AK Parti Pamukkale İlçe Kadın Kolları Başkanı Zehra Karabay; “ Pamukkale ilçe sağlık müdürlüğünün başlattığı KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama Eğitim Merkezi)   projesi kapsamında Pamukkale Belediyesinin destek verdiği Pamukkale Kadın Kolları yönetimimizin yardımıyla ev ev, mahalle  mahalle kadınlarımıza dokunuyoruz” dedi.

40 yaşının üzerindeki kadınlarımıza 2 yılda bir momografi çekerek onların erken evrede taramalarını sağlıyıp ve birçok hastaları da erken evrede yakalayıp sağlığına kavuşturmayı hedeflediklerini belirten Başkan Karabay; “ Aynı zamanda uzman doktorlar eşliğinde ketem araçlarıyla köyler gezilerek kadınlara hastalık hakkında uyarıcı bilgilendirme eğitimleri’de veriliyor. Erken teşhis hayat kurtarır düşüncesi ile tüm vatandaşlarımızı keteme bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Kanserde birinci ilaç umut… Umudu hiç kaybetmemek gerekiyor

 

Kanser hasyalığı’nın Kanser taramaları ile önlenebilir bir hastalık olduğuna dikkat çeken Başkan Karabay; “ Ailede şefkatin, merhametin,özverinin ve koşulsuz sevginin sahibi olan sevgili anne babalar; Lütfen unutmayalım ve sevdiklerimize hatırlatalım. Kanser taramaları ile önlenebilir bir hastalıktır. Kanser taramaları erken teşhis amacıyla belirtiler ortaya çıkmadan sağlıklı insanlara yapılır” dedi.

Başkan Karabay yaptığı yazılı açıklamada devamla şu ifadelere yer verdi:

“ Dünya genelinde de kanser hastalığının yükü her geçen gün artış göstermektedir. Bu artışın azalması için pamukkale ilçe sağlık müdürlüğünün başlattığı pamukkale belediyemizin desteklediği kanser taramaları mahallerimizde devam etmektedir. Göstereceğiniz duyarlılık için şimdiden teşekkür ediyor, sağlıklı günler diliyorum…”

 

 

 

 

Erken Teşhis önemli: Hastalıktan değil geç kalmaktan kork

KETEM vasıtasıyla hastalığını öğrenen AK Parti Aktepe mahalle başkanı Dudu Kesre ise duygularını şöyle dile getiriyor:

 

“ AK Parti Pamukkale ilçe kadın kollarımızın duyurusu ile mahallemizdeki kadınlarımız ile birlikte ; Pamukkale ilçe sağlık müdürlüğünün başlattığı projesi KETEM’e gitmeye karar verdik. Pamukkale belediyemizin tahsis ettiği araçlarla evlerimizden aldılar, keteme getirdiler. Doktorlar ve çalışanlar o kadar sıcak kanlı karşıladılar ki biz çok mutlu olduk. O gün keteme gittiğim gün göğsümde kitle çıkmasıyla anladım ki, hiçbir şey ama hiçbir şey sağlığımdan daha değerli değil. Önce neden ben dedim. Sonra belki bir imtihandır dedim ve tedavi sürecim başladı. Ben burdan sesimi duyurmak istedim yol yakınken bütün kadınlarımız kanser tarama testine gitsin. Hiç birsey için geç değildir. Ben emeği geçen herkese tesekkur ederim. Hayata bağlı kalmak çok güzel”

 

 

 

 

 

 

KANSER TARAMALARINA KATILANLAR İSE ŞUNLARI SÖYLEDİ

Pamukkale Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Sevim Başer

 

Pamukkale ilçe sağlık müdürlüğümüz yürütmekte olduğu kanser taramalarına katıldım. Ketem ilçe sağlık müdürümüz ayşe sağlam ve tatlı dilli güler yüzlü ekibine ilgi ve alakalarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca devletimizin kadına yönelikyapmış olduğu sağlık organizasyonlarından ötürüde çok müteşekkirim.

Kadın demek gelecek demek. Sağlıklı kadın sağlıklı nesiller demek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pamukkale Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Filiz Yılmaz

 

Ketem projesi çok güzel bir proje insanlara verilen değeri ve bize gelebilecek hastalıkları önceden anlayabilme erken teşhis yapılarak hayat kurtarmak olarak değerlendiriyorum ketem projesini.

Bize bu olanağı sağlayan sağlık müdürlüğümüze  çalışanlarına, Pamukkale İlçesi Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Gürlesin ve Kadın Kolları Başkanımız Zehra Karabay hanımefendiye katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Pınarkent Mahalle Başkanı Nesrin Emre

 

Pamukkale ilçe sağlık müdürlüğümüzün yürütmekte olduğu kanser taramalarına ben ve mahallem birlikte katıldık. Ulusal kanser standartları çerçevesinde uygun olan kişilere kanser taramaları tamamen ücretsiz olarak yapılmaktadır. Kadınlarımız bizzat evlerinden alarak keteme ulaştırıyorlar. Kadınlarımız böyle bi projeden oldukça memnunlar. Sağlık müdürlüğümüze çalışanlarına,pamukkale belediyemize, pamukkale ilçe kadın kollarımıza bu güzel çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

Share
491 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?