logo

Türk Kızılay’ı Denizli şubesi yardımseverle bir araya geldi.

Türk Kızılay’ı Denizli şubesi gayrimenkul ve mal varlığını Kızılay’a bağışlayan yardımseverle bir araya geldi. Türk Kızılayı’na bağışlanan gayrimenkulleri kiraya vererek gelir sağladıklarını belirten Denizli şube başkanı Adem Salih Deniz , elde edilen gelirlerle de yardım faaliyetlerinin sürdürüldüklerini söyledi.

 

Türk Kızılay’ı Denizli şubesi bağış alarak, yardım faaliyetlerini bir köprü vazifesinde sürdürmeye devam ediyor. Kızılay’ın en önemli gelir kaynaklarından olan gayrimenkul bağışları yardım faaliyetleri açısından oldukça önemli bir yere sahip olurken Denizlili vatandaşlarda bu konuda oldukça duyarlı. Gayrimenkul ve mal varlığını Kızılay’a bağışlayan yardımseverle bir araya gelen Türk Kızılay’ı Denizli şube başkanı Adem Salih Deniz, Türk Kızılayı’na bağışlanan gayrimenkulleri kiraya vererek gelir sağladıklarını belirterek, elde edilen gelirlerle de yardım faaliyetlerinin sürdürüldüğünü ve çalışanların istihdamının sağlandığını söyledi.

 

“KIZILAY’A TÜM DENİZLİ HALKININ BAĞIŞLARINI BEKLİYORUZ”

Konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Deniz, “Kızılay bir devlet kuruluşu değil. Halktan aldığı bağışlarla yardım faaliyetlerini yerine getiriyor. Bizler böyle bağışçılarımızla bir araya geldiğimizde basın mensuplarımızı da davet ediyoruz ki herkes görsün halktan alıp yine halka verdiğimizi.  Kızılay’a tüm Denizli halkının bağışlarını bekliyoruz. Allah yardım eden bütün vatandaşlarımızın yardımlarını kabul eylesin hepsinden razı olsun” dedi.

 

BAĞIŞÇILARIN GÖRÜŞLERİ

Türk Kızılay’ı Denizli şubesine  gayrimenkul ve mal varlığını bağışlayan yardım sever vatandaşlar da Kızılay hakkındaki kısaca görüşlerini belirtti.

 

Kadriye Gölemezli:

“Kızılay bağışçısı olmaktan çok mutluyum. Vicdanen huzurluyum. 3 tane evladımı yetiştirim kendi ayakları üzerinde durmalarını sağladıktan sonra manevi huzura kavuşmak için Kızılay’ı tercih ettim”

 

Hayrettin Gölemezli:

“Kızılay’a bağış yapmaktan çok mutluyuz. Elimde daha fazla imkan olsa daha fazla bağış yaparım. Mart ayında yaşamış olduğumuz deprem sonrası da Kızılay’ın depremzedelere hemen yardım elini uzattığını gördük. Çadırlar kuruldu, sıcak yemekler hazırlandı. Sadece Türkiye değil, yurt dışında bile nere de bir afat varsa hemen ilk koşan Kızılay oluyor.  Ben Kızılay’ın yardım faaliyetlerini gördükçe mutluluk göz yaşlarına boğulup ne kadar doğru bir tercih yaptığımızın daha çok farkına varıyorum. İmkanı olan bütün vatandaşlarımızın Kızılay’a yardım etmesini isterim”

 

Hüseyin Kazel:

“Kızılay’ı çok seviyorum. Yapmış olduğum bütün yardımlar helali hoş olsun. Alaşehir depreminde Kızılay’ın yardım faaliyetlerini gördüm. O zamanlar maddi durumum iyi olmadığı için yardım edememiştim ama içimde hep bir ukde olarak kalmıştı. Allah nasip etti de maddi durumumuzu düzeltip Kızılay’a  bağış yapmak bugünlere nasip oldu. İçimde Kızılay aşkı var”

 

Muammer Balıkçı:

“Ben bütün mal varlığımı, bankada ki paramı her şeyimi Kızılay’a bağışladım. Çok çok memnunum Allah bütün yardımseverlerimizden razı olsun. Kızılay iyi ki var”

Share
224 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?