logo

Önce Elazığ ardından Muğla depremlerle sarsıldı

Önce Elazığ Sonra Muğla’da korkutan depremler

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin yerin 12 kilometre derinliğinde olduğu belirtildi. Öte yandan deprem, komşu şehir Malatya’da da hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı’nın merkez üssünü Sivrice ilçesi Yedipınar köyü yakınları olarak saptadığı deprem, saat 11.45’te meydana geldi. Yerin 12.55 kilometre derinliğinde olan deprem, ilçenin yanı sıra Elazığ kent merkezi ve çevre ilçeler ile Diyarbakır’ın Ergani ve Çüngüş, Malatya’nın Doğanyol ve Adıyaman’ın Gerger ilçesi ile Tunceli’de de hissedildi. Kısa süreli paniğe neden olan deprem, can ve mal kaybına yol açmadı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 4.3 olarak açıkladı.

 

Muğlada’ki deprem ilimizde de hissedildi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı’nın merkez üssünü Muğla’nın Ula ilçesi olarak saptadığı deprem, saat 13.09’da meydana geldi. Yerin 7.1 kilometre derinliğinde olan deprem, Denizli’de de hissedildi.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 4.4, merkez üssününü Ula’nın Karaböğürtlen Mahallesi olarak açıkladı.

kandıllı son depremler

AFAD ise depremin büyüklüğünü 4.3 olarak duyurdu.

AFAD

Share
177 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?