logo

‘TÜRKİYE’NİN KADERİ AK PARTİ İLE BÜTÜNLEŞMİŞTİR’

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye’nin kaderi ile AK Parti’nin kaderi öylesine bütünleşmiştir ki, yurt içinde ve yurtdışında, artık bu ayrımı yapmak neredeyse imkansız hale gelmiştir” ifadelerini kullandı.

‘TÜRKİYE’NİN KADERİ AK PARTİ İLE BÜTÜNLEŞMİŞTİR’

Erdoğan, kongre rehber kitabına yazdığı önsözde, “Türkiye’nin kaderi ile AK Parti’nin kaderi öylesine bütünleşmiştir ki, yurt içinde ve yurtdışında, artık bu ayrımı yapmak neredeyse imkansız hale gelmiştir. AK Parti’nin siyaset literatürümüze kazandırdığı tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri, aynı zamanda milli bekamızın da formülü olarak bütün halkımız tarafından yürekten sahiplenilmiştir” ifadelerini kullandı.

‘MİLLETE CAN BORCU’

AK Parti’nin, diğer partilerden ayıran en önemli özelliğin, ‘kolektif akıl ve istişareye verdiği önem olduğunu’ ifade eden Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimi üzerinden teşkilatlara önemli bir mesaj da verdi:

“AK Parti olarak gücümüzü koruyabilmemizi, elde ettiğimiz büyük başarıları, değişime, gelişmeye, yeniliğe açık yapımıza, milletimizle olan hasbi bağımıza borçluyuz. 15 Temmuz darbe girişimi, milletimize olan hizmet ve vefa borcumuza, bir de can borcu eklenmiştir.”

‘EKSİKLİKLER SÜRATLE GİDERİLMELİ’

Erdoğan, 16 Nisan referandumuyla kabul edilen anayasa değişikliğiyle getirilen yeni yönetim sisteminin 2019 seçimleriyle birlikte tüm unsurlarıyla hayata geçirileceğine dikkat çektiği yazısında teşkilatlara şu uyarılarda bulundu:

“Seçimlerin başarı çıtasını yüzde 50+1’e yükselten yeni sistem, teşkilatlarımızın her bir kademesine çok önemli sorumluluklar yüklüyor. Bunun için tepeden tırnağa kendimizi gözden geçirmeli, zayıf yanlarımızı güçlendirmeli, eksiklerimizi süratle gidermenin yollarını aramalıyız.”

İL KONGRELERİ 25 ŞUBAT’TA TAMAMLANIYOR

30 Temmuz’dan itibaren başlayacak olan belde kongrelerinin ardından ilçe kongreleri 19 Ağustos’ta başlatılarak 12 Kasım’a kadar sürecek. 18 Kasım’dan itibaren başlatılacak olan il kongreleri de 25 Şubat’ta tamamlanmış olacak.

Share
507 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?