logo

Ülkenin istikbaline kast eden Darbeleri birkez daha lanetliyoruz

AK Parti Denizli il Başkanı Necip Filiz ;Adnan Menderes ile Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ın idam edilmelerinin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınlayarak, “Menderes’in ve arkadaşlarının aziz hatıralarını, vefat yıl dönümlerinde bir kez daha yad ediyor, milletimizin gönlünde yerini almış olan Menderes’e ve arkadaşlarına Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.
Başlattıkları kalkınma hamlesiyle ülkemize büyük hizmetler sunan, milli iradenin gücüyle demokrasi mücadelemize öncülük ederek milletimizin gönlünde silinmez izler bırakan Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’yu haksız yere cezaevine kapatmakla yetinmeyen darbeciler, 16 Eylül’de Zorlu ve Polatkan’ı, 17 Eylül’de de Menderes’i idam ederek, ellerine kan ve alınlarına da kara bir leke bulaştırmışlardır. Onları haksız yere idam edenler ile bu kararı açık veya gizli şekilde destekleyenler ise yuvarlandıkları utanç çukurunda sürekli daha dibe batmaktadırlar.
Başkan Filiz açıklamasında devamla şu ifadelere yer verdi:
“Başbakan Adnan Menderes, 57 yıl önce bugün 17 Eylül 1961’de darbeciler tarafından idam edildi. 27 Mayıs 1960 müdahalesiyle ‘milli irade’ye vurulan darbe ve ardından gelen idamlar Türkiye demokrasisi tarihine kara bir leke olarak geçti. Türk milletinin siyasi tercihlerini hiçe sayan  darbeciler yönetime zorla el koymuş ve Başbakan Menderes’i uydurma bir mahkemede yargılatarak idam etmişlerdi. Darağacına giderken bile “Hayata veda etmek üzere olduğum şu anda, Devletime ve Milletime ebedi saadetler dilerim..” diyebilen Menderes o anda bile asil adamlığını bir kez daha göstermiştir.
Ülkenin istikbaline kast eden Darbeleri,Darbe zihniyetini ve Darbeleri yaptıran karanlık güçleri birkez daha lanetliyoruz.
Demokrasi kahramanlarımız Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan ile yol arkadaşlarını Şehadetlerinin 57. Yıldönümünde rahmetle ve minnetle anıyoruz”.

Share
436 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?