logo

Vali Altıparmak Çardak’ta yazılan o destanı anlattı

Vali Altıparmak Çardak’ta yazılan o destanı anlattı15 Temmuz darbe girişimi gecesi Denizli’nin çok önemli bir tehlike atlattığını söyleyen Vali Altıparmak, 11. Komanda Tugayı’ndan 550 komandonun Ankara’ya kargo uçaklarıyla nakledilmesini Çardak halkıyla birlikte önlediklerini söyledi.

15 Temmuz kalkışmasında Denizli’nin çok önemli bir tehlike atlattığını söyleyen Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, 11. Komanda Tugayı’ndan 550 komandonun Ankara’ya kargo uçaklarıyla nakledilmesini Çardak halkıyla birlikte önlediklerini söyledi. Altıparmak, “11. Komanda Tugayı’ndan 550 komando darbe girişimi gecesi Ankara’ya kargo uçaklarıyla nakledilecekti. Bu komandoların 430’u askeri havaalanına ulaşmıştı. Durumu öğrenir öğrenmez harekete geçtik. Çardak ilçesinin tamamının elektriklerini kestirdik ve karartma uyguladık. Havaalanın elektriklerini kesip, jeneratörlerini devre dışı bıraktık. Havadaki 6 askeri kargo uçağı aldığımız önlemlerle denemeler yapmasına rağmen alana inemedi. Kuleye girip uçaklarla bağlantısını kestik, yakıt ikmal istasyonunun devre dışı bıraktırdık. Çardak halkı da Çardak Havaalanı’na gitmek isteyen 72 askere engel oldu, belediye araçları pisti kapattı. Bu komandoların Ankara’ya nakledilmesi halinde çok daha kötü olaylar yaşanabilirdi. Denizli hep birlikte darbe girişimine karşı durarak demokrasiye bağlılığını gösterdi” diye konuştu.

YAPILAN İHBARLAR TİTİZLİKLE İNCELENİP, DOĞRULUĞU ARAŞTIRILIYOR

Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kentte devam eden FETÖ/PDY soruşturmalarıyla ilgili olarak, örgütle 17- 25 Aralık’tan sonra bağlantısını kesen, toplantılara ve faaliyetlerine katılmayanların endişe etmemelerini, rutin hayatlarına devam etmelerini söyledi. Kanun Hükmünde Kararnamelerle el konulan 14 okul ve 24 yurdun eğitim hizmetlerinde kullanılacağını söyleyen Altıparmak, “Soruşturmalarda suçsuz insanları mağdur etmemek için çok titiz çalışıyoruz” dedi.

Denizli’de 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PYD soruşturması kapsamında operasyonlar sürüyor. Adli soruşturmalarda bugüne kadar 1000 kişi hakkında işlem yapılırken, 229 kişi tutuklandı, 458’i asker, 500 kişi serbest bırakıldı, 92 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, 74 kişi aranırken, 105 kişi ise gözaltında tutuluyor.  İdari soruşturmalar kapsamında ise 1335 kişi açığa alındı, kamu kurumlarında görevli 60 kişi ise görevden ihraç edildi. Kanun Hükmünde Kararname ile 14 okul, 3 etüt merkezi, 2 kurs ve 24 öğrenci yurdu kapatıldı. FETÖ/PYD soruşturmaları sürürken Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, Denizli halkından rutin hayatlarına devam etmelerini, terör örgütü ile bağlantısı olmayanların endişe etmemelerini istedi. Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı, Denizli Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ve Valilik olarak soruşturmaların titizlikle yürütüldüğünü belirten Vali Ahmet Altıparmak, “Soruşturmalar büyük bir titizlikle sürdürülüyor. Maddi ve somut delillere göre güvenlik güçlerimiz ve savcılarımız hareket ediyor. Yapılan ihbarlar titizlikle incelenip, doğruluğu araştırılıyor. Soruşturmalarda kişilerin haklarına riayet ediliyor” dedi.

Etiketler: » » » » »
Share
793 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?