logo

ZAMAN DENİZLİ MİLLİYETÇİLİĞİ ZAMANI

 

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 3. Sanayi Sitesi esnafı ile bir araya geldi. Esnafa seslenen Bakan Zeybekci, “Gün Denizli Milliyetçiliği günü. 16 Nisan sizin davanız. Davanıza sahip çıkın” dedi…

 

Bakan Zeybekci 3. Sanayi Esnafı ile kahvaltıda buluştu. Denizli’nin yaşadığı değişim sürecini anlatan Zeybekci “Hiç aklımda bile yokken, 2004’ün 21 Şubat günü belediye başkanı adaylığım açıklandı. Başvurum, öyle bir talebim dahi yoktu. O gün Denizli’de bir seferberlik gördüm. Denizli 2002 yılının 3 Kasım tarihinde %23 oy verdiği bir partiye 2004’te %51 oy verdi. Ben o tarihte bir Denizli Milliyetçiliği gördüm. Denizli o gün talihini döndürmek için bir karar verdi, kendi menfaatine baktı ve “yeter” dedi. Denizli menfaatinin etrafında birleşti. Şimdi de Türkiye aynı dönemden geçiyor” diye konuştu.

 

Denizli’nin hak ettiğini aldığını ifade eden Bakan Zeybekci, “2004 yılından bu yana bu şehire hizmetkar oldum. Bunun Allahın bir lütfü olduğunu düşünüyorum. Benim evim barkım, çoluğum, çocuğum, işim gücüm de burada. Her ne yaptıysak bu şehir için ve bu insanlar için yaptık. 2004 yılında bu sizin davanızdı. Siz desteklediniz. Denizli hak ettiğini aldı. Ülkenin kurtuluşu için 16 Nisan da sizin davanızdır davanıza sahip çıkın” çağrısı yaptı.

 

CHP’li seçmene de seslenen Bakan Zeybekci “Benim CHP’li kardeşim; bu CHP’ye de iyi gelecek. 16 Nisan’da bir partiye oy vermeyeceğiz. Bu bir seçim değil bir referandum. Cumhurbaşkanı seçmeyeceğiz. Kurulan bir adil sistem, eşit bir düzen var. Yani oyunun kuralı herkes için aynı. 16 Nisan’dan sonra CHP de Kılıçdaroğlu’ndan kurtulacak” ifadelerini kullandı.

Share
495 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?